על אף הביקורות הרבות, החששות מכישלון קולוסאלי ובעיות קשות שקשורות למזג האוויר ועוד שלל נושאים, מאמן מכבי תל אביב לשעבר, סלבישה יוקאנוביץ’, שראה מונדיאלים בחייו ואף שיחק בשניים כאלה, טוען בראיון לסאן כי אין כל סיבה לחשוש מקיום הטורניר בקטאר ב-2022. 

יוקאנוביץ’ בן ה-51, שמאמן בימים אלו את אל חארפה, אמר: “שיחקנו ארבעה משחקים באיצטדיונים הממוזגים והייתה טמפרטורה מושלמת לכדורגל, אפילו שבחוץ היה חם מאוד. הטמפרטורה תהיה אפילו טובה יותר בנובמבר או דצמבר שייערך הגביע העולמי כאן, הטכנולוגיה פשוט מדהימה. ביקרתי גם באצטדיון אל ג’אנוב שישתמשו בו במונדיאל והשתגעתי כשראיתי אותו. הוא עדיין בבנייה, אבל הקצב מהיר מאוד ואין לי ספק שהכל יושלם בזמן. קטאר היא מקום מדהים ועוד תשתפר בשלוש השנים הקרובות”.

ספ בלאטר מכריז על קטאר (רויטרס)ספ בלאטר מכריז על קטאר (רויטרס)

ההתרשמות האישית שלו: “אני נמצא כאן ורואה את האנשים ומכיר את השיפורים שהם עושים, לדעתי אנחנו עומדים בפני דבר ענק. אני לא כאן כדי להמר, אבל מנקודת המבט שלי, אני מאמין שייערך כאן המונדיאל הטוב אי פעם. כשהמונדיאל ישוחק בחודשים הללו (נובמבר, דצמבר), זה אומר שהשחקנים המובילים יהיו בכושר שיא ולא עייפים אחרי עונה ארוכה. המזל שכאן הכל קרוב אחד לשני, זה לא יהיה מונדיאל שנערך במדינה שמצריכה מסעות ארוכים בין משחק למשחק, סוף סוף יהיה לכל הנבחרות שוויון בנושא הזה. לשחקנים יהיה יותר זמן לנוח ולהתאמן מאשר להיות בדרכים”.

הלם התרבות שחווה עם הגעתו לראשונה: “כשבאתי לכאן, הדבר הראשון ששמתי אליו לב היה מזג האוויר וההשפעה שלו. כל כך חם שאתה חייב להישאר בתוך מבנה כל הזמן, אפילו לא ללכת לחוף הים. אבל כשהטמפרטורה ירדה היה אפשר להתחיל בעסקים ובמחייה. חברים שלי אמרו לי שזה דומה לשיקגו רק ששם מדובר בשלג שגורם לך להישאר בתוך המבנה עד שישתפר המצב. כאן אתה חייב לא לצאת החוצה בקיץ עד שהמעלות יורדות. הקבוצה שלי מתאמנת בעיקר בלילות, עדיין לא קר, אבל בסדר לאימונים. רק צריך לדעת להתאים את עצמך לסיטואציה, זו עבודה. אימנתי בכל העולם – תאילנד, בולגריה, ישראל ובכל פעם זה רק עניין של להתרגל”.

שחקני קטאר חוגגים (רויטרס)שחקני קטאר חוגגים (רויטרס)

החשש של המארגנים מאיצטדיונים ריקים במשחקים כמו בליגה המקומית: “זה כנראה האתגר הכי גדול כרגע, האנשים בקטאר לא חיים את העניין של להגיע לצפות במשחקים באצטדיונים עצמם, זה לא כמו הליגות באירופה, אבל כשזה גביע עולמי, אנשים מכל העולם מבקרים ואני בטוח שבכל המשחקים תהיה תפוסה מלאה. טורניר מונדיאל הקבוצות בדוחא יהיה מבחן הרצה טוב”.

רמת הכדורגל בקטאר: “בהשוואה לפרמייר ליג ולליגות בטופ האירופי, ההפרש הוא מאוד גדול. אבל יש כאן רצון להתקדם, ללמוד ולשפר, הם בטוחים שהמונדיאל יהיה זה שיעזור לתת את הדחיפה הזו, עם שחקנים מוכשרים וטובים שמתחילים להגיע לקבוצות כאן. אני נהנה מהחיים ומהעבודה שלי כאן, אבל העבודה באנגליה הייתה חוויה גדולה מבחינתי ובעתיד אני מצפה שתהיה לי עוד הזדמנות לעבוד בפרמייר ליג או בצ’מפיונשיפ. המקום הטוב ביותר לאמן בו הוא אנגליה, אפילו שאנחנו יודעים שאחרי כמה שבועות המצב יכול להיות רע ולסיים את התפקיד. עשיתי טעויות בפולהאם, אבל החיים ממשיכים ואני לא מסתכל אחורה”.