בשקט-בשקט, כבר 3 שנים חלפו מהרגע בו ויניסיוס ג’וניור, אז בן 16, חתם בריאל מדריד והגשים את חלומו. לכבוד ציון הדרך שחל בדיוק היום (שבת), הברזילאי סיפק ראיון נרחב ל’מארקה’ הספרדי ובו דיבר על המשך העונה, שנפסקה בדיוק ברגע בו נדמה היה שהוא עולה על הגל.

“אנחנו באמת רוצים לשחק שוב עבור האוהדים שלנו, אני שמח להיות פה ומודה לקהל על התמיכה”, פתח ויניסיוס. “הבידוד היה קשה מאוד בהתחלה, לא לצאת מהבית ולא לעשות את הדברים שאתה אוהב, זה היה קשה מאוד עבורי. מהרגע הראשון המאמן והצוות היו איתנו בשיחות ונתנו לנו הוראות מסודרות לגבי תוכנית אימונים. למרות שכולם ירצו לשכוח את התקופה, יש גם מה ללמוד ממנה. זה היה רגע מיוחד בהיסטוריה, הסבל היה שייך לכולם באותה מידה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ממשיך בשלו: אנסו פאטי מככב באימונים

המסקנה שהוא לוקח ממשבר הקורונה: “לעולם לא לפספס הזדמנות לעשות מה שאתה אוהב. אנחנו לא מעריכים את הדברים עד שאנו מאבדים אותם. ברגע אחד החיים משתנים. אני מאושר שחזרנו לאימונים ומקווה שבקרוב מאוד גם לשחק. זו הייתה תקופה מדאיגה מאוד ואני מקווה שהיא מאחורינו”.

המצב בברזיל, שם דווקא ההתפשטות גוברת: “זה מדאיג מאוד, אנשים שם חווים תקופה איומה, מה שהיה ברחבי אירופה עד לתקופה האחרונה קורה שם עכשיו. אני חושב עליהם כל הזמן ודואג לשלומם”.

ויניסיוס ג'וניור (La Liga)ויניסיוס ג'וניור (La Liga)

המשך העונה: “אנחנו רואים את האור. היו רגעים שחשבתי שהכדורגל לא יחזור, אני מקווה שנשחק בקרוב. יש לי את הדברים שאני רוצה לשפר במשחק שלי, אני כל הזמן מדבר עם המאמן זינדין זידאן והוא מסביר לי מה הוא רוצה לראות. אני לומד כאן בכל יום ומנסה להתקדם”.

תחילת הדרך בריאל: “זה היה קשה, ילד בן 16 שהחיים שלו משתנים. סביבה אחרת, מדינה אחרת, הייתי מוכן לזה. לעבוד בשקט ולנסות את מזלי. אני מאושר להיות כאן. הבאתי לספרד את התשוקה שיש לי לכדורגל מאז שהייתי ילד. בריאל מדריד אתה צריך להיות טוב כל הזמן, זה המועדון הגדול בעולם”.

ויניסיוס ג'וניור (La Liga)ויניסיוס ג'וניור (La Liga)

הביקורות שהיו עליו לאחרונה: “זה לא הפריע לי, אני הראשון לדעת במה אני צריך להשתפר. אני תמיד מנסה להתקדם, זו המטרה של הכדורגל. הרגשתי טוב לפני שהעונה הופסקה, אני עובד קשה ומשקיע המון כדי לשמח את הקהל ושחבריי לקבוצה יהיו מרוצים”.

המשחקים מול ברצלונה: “ראיתי אותם ואני חושב שהיינו טובים מהם בשני המשחקים. בפעם הראשונה זה לא הספיק לניצחון אבל בפעם השנייה זה הצליח, אני מאושר מהגול שכבשתי, זה חיזק לי את הביטחון. יש לנו 11 משחקים עד לסיום העונה, אנחנו רוצים את התארים, עלינו לזכות באליפות בשביל הקהל. מחכים גם לחזרה של ליגת האלופות, נכון שהמשחק מול מנצ’סטר סיטי לא היה טוב אבל אנחנו ריאל מדריד, החובה שלנו היא להתכונן היטב ולהפוך את התוצאה”.