2020 הייתה צריכה להיות שנת שיא בספורט. אך אז פרצה מגפת הקורונה וגרמה לשינוי דרמטי בלוח הזמנים ולהזזה של האירועים הגדולים. בעקבות כך, שנת 2021 הופכת לעמוסה, דחוסה ועם הרבה ספורט.

טוקיו 2021

הוועד האולימפי הבינלאומי הבין, גם אם באיחור, כי לא ניתן יהיה לקיים את המשחקים האולימפיים ביפן בקיץ בנוכחי והעביר אותם לקיץ הבא. יהיה מעניין לראות מה יעלה בגורל הקריטריונים ומה יעשו אלו שכבר העפילו למשחקים.

יורו 2021

זה יהיה הטורניר הראשון אי פעם של אליפות אירופה שנערך בשנה אי זוגית ובהפרש של חמש שנים מקודמו. פורטוגל נהנית מההפקר ותכהן כאלופת אירופה שנה נוספת. מתכונת 12 הערים המארחות צפויה להישאר. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
גארבג' טיים - מי הכי התחרפן בבידוד?

הליגה האירופית

המפעל המשני בחשיבותו אמור כבר לצאת לדרך בעוד כשלושה חודשים עם משחקי המוקדמות, אבל לעת עתה המצב נראה מאוד בעייתי. ב-25 ביוני נקבע כי יחלו משחקי הסיבוב הראשון, כאשר שלב הבתים אמור להיפתח בספטמבר והגמר להתקיים ב-26 במאי ברמון סאנצ’ס פיחואן, ביתה של סביליה. גם כאן מדובר בפער ימים קטן מאוד מהיורו.

ליגת האלופות

אם קצב התפשטות נגיף הקורונה ייבלם בהמשך, אז על פי התכנית הצ’מפיונס ייצא לדרך ב-15-16 בספטמבר 2020 והגמר ייערך ב-29 במאי 2021, ממש עם פתיחת הקיץ ורגע לפני היורו באצטדיון המרהיב של זניט סנט פטרסבורג. הבעיה הגדולה שעולה היא אכן הזמן הקצר בין סיום העונה האירופית לתחילת היורו ב-11 ביוני 2021.

גביע ליגת האלופות (רויטרס)גביע ליגת האלופות (רויטרס)

מונדיאל הקבוצות

מה שהייתה אמורה להיות ספינת הדגל החדשה של הכדורגל העולמי ולתת משב רוח מרענן לקיץ, לעשות מהפכה ברמת המשחקים עם 24 קבוצות מהטופ האירופי כולן, נמצא כעת בבעיה. התאריכים שנקבעו הן ה-17 ביוני עד ה-4 ביולי, אבל היורו ישוחק בתאריכים הללו, כך שפיפ”א תצטרך למצוא תאריכים חדשים ובינתיים הודיעה על דחייה למועד לא ידוע.

קופה אמריקה

גם בדרום אמריקה לא חיכו יותר מדי והלכו בעקבות הקולגות מאירופה בדרך לדחיית הטורניר הכי חשוב של המדיניות הלטיניות לקיץ הבא (ואוסטרליה וקטאר). הטורניר אמור היה להיערך במקביל ליורו 2020, בארגנטינה ובקולומביה המארחות, אבל גם הוא הוזז לאותם תאריכים בשנה הבאה, בין ה-11 ביוני ל-11 ביולי 2021. 

לואיס סוארס עם הקופה אמריקה (רויטרס)לואיס סוארס עם הקופה אמריקה (רויטרס)

יורו עד גיל 21

הטורניר החשוב ביותר של דור העתיד בכדורגל האירופי אמור היה להתקיים בהונגריה וסלובניה בין ה-13 ל-27 ביוני 2021, אבל כעת ייתכן שהטורניר יתקיים במועד אחר בשל דחיית יורו 2020 שהוזז לתאריכים חופפים. הסיבה לכך היא שאם התאריכים יישארו כפי שהם, צעד כזה ימנע משחקנים מסוימים להשתתף היות והם עתידים לקבל זימון לנבחרת הבוגרת, כמו דני אולמו ופראן טורס בספרד.

יורו הנשים

הגרסה ה-13 של הטורניר ששם את הנשים בקדמת הבמה צריך להיות החגיגה של כדורגל הנשים הקיץ כאשר אנגליה תארח את הטורניר בין ה-7 ביולי ל-1 באוגוסט 2021, אבל הזזת היורו והקופה אמריקה והעובדה ששלב המוקדמות כלל עדיין לא הוכרע, מעמידות את התאריכים הללו בסימן שאלה גדול, כאשר צפויה ירידה בחשיפה למשחקים.

נבחרת גרמניה נשים בכדורגל חוגגת (רויטרס)נבחרת גרמניה נשים בכדורגל חוגגת (רויטרס)

מונדיאל עד גיל 20 ומונדיאל עד גיל 17

הטורניר של שכבת הגיל הבוגרת יותר אמור להיערך באינדונזיה בין ה-23 במאי ל-15 ביוני, אבל הזזת היורו והקופה אמריקה לתאריכים חופפים מעמידים את הטורניר בסימן שאלה גדול. בטורניר של הצעירים יותר הבעיה גדולה פחות, כאשר התאריך המיועד הוא תחילת אוקטובר, כך שהוא זה שיינעל את הפגרה למעשה.