לפני כ-4 חודשים, רוסיה הושעתה מכל פעילות ספורטיבית עד 2022 על ידי הסוכנות הבינלאומית למניעת סימום בספורט, השעיה שכללה גם את אולימפיאדת טוקיו 2020 ואת המונדיאל בקטאר ב-2022. בימי משבר הקורונה, המדינה ניסתה לנצל את המצב המורכב ולפנות בבקשה לוועד האולימפי ולארגון לבטל את ההשעיה ולפתוח “דף חדש”, על מנת שיוכלו לחזור ולהשתתף בתחרויות הספורט השונות.

שר הספורט הרוסי, אולג מטיסין, אמר שבעקבות משבר הקורונה צריך להימנע מהשעיית המדינה כי זה עשוי לגרום לשבר בעולם האולימפי: “הארגון הבינלאומי לסימום בספורט והוועד האולימפי צריכים להבין שאנחנו חיים כיום במציאות שונה לגמרי, ובעקבות זאת אנחנו צריכים לפתוח דף חדש ולהבין שהדבר הכי חשוב כרגע הוא להיות ביחד”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רונאלדו וג'ורג'ינה מצאו דרך להתאמן בחוץ

עוד הוסיף מטיסין: “בזמן שכולם נמצאים בבידוד ובבתים, ההשלכות משתנות, המנטליות משתנה ואנשים מבינים שעכשיו יש סדר עדיפויות חדש ויש בעיות שצריך להשאיר מאחור. העדיפות הראשונה היא עתידו של העולם האולימפי”. בנוסף לכך, כדי לחזק את הבקשה הוא הציע שרוסיה תארח טורנירי ספורט שונים במקום מדינות שאולי יעדיפו לוותר על כך בעקבות ההשלכות הכלכליות של המשבר.

שחקני נבחרת רוסיה. "בזמנים האלה הכי חשוב להיות ביחד" (רויטרס)שחקני נבחרת רוסיה. "בזמנים האלה הכי חשוב להיות ביחד" (רויטרס)