אין סיפור יותר מעורר השראה מאשר זה של ספורטאי שנאלץ לקטוע את הקריירה שלו בשל מחלה קשה, אך נלחם כדי להבריא ולחזור לשחק לאחר מכן. זהו בדיוק הסיפור של סטיליאן פטרוב הבולגרי, שבשנת 2012, עת היה אחד מהשחקנים הבולטים באסטון וילה, אובחן כחולה לוקמיה ונאלץ להפסיק לשחק. 

לאחר מאבק של מעל לשלוש שנים פטרוב הצליח לנצח את המחלה ובקיץ 2016, כשהיה בן 36, ניסה לחזור לשורות הווילה ואף החל להתאמן עם הקבוצה בתקופת ההכנה לעונה. בסופו של דבר, ולמרות שהיה מוכן לחתום על חוזה לפיו ישלמו לו לפי כמות דקות המשחק, מאמן הקבוצה דאז, רוברטו די מתאו, החליט שלא להציע לבולגרי חוזה ועורר זעם ותמיהה בקרב כל מי שסבב את המועדון.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ראש בראש: מה נותר לבארסה וריאל עד לסיום

אותו זעם כנראה ממש לא נשכח ומי שהיה חברו של פטרוב לקבוצה בזמנו, גבריאל אגבבונלהור, מספר מה הוא חש עד עצם היום הזה כלפי המאמן האיטלקי: אני אשנא את די מתאו לנצח בגלל היחס שלו לסטיליאן. כל מאמן אחר עם טיפת לב היה נותן לו את ההזדמנות”.

סטיליאן פטרוב (רויטרס)סטיליאן פטרוב (רויטרס)

“תתארו לכם שאתם מחלימים ממחלה קשה, נותנים את כל כולכם כדי לחזור לכושר ולהשיב את כל המשקל שאבד בזמן הטיפולים, רצים ועובדים בלי הנחות לצד שחקנים בני 19 ובסוף מגיע מאמן חסר לב ולא נותן לכם צ’אנס”, הוסיף אגבונלהור לתקוף את מאמנו בעבר.

גבריאל אגבונלהור (רויטרס)גבריאל אגבונלהור (רויטרס)

כמו שכבר הבנתם, השנים שעברו לא עזרו לחלוץ לשכוח, וגם לא לסלוח: “אם הייתי נפגש עם רורבטו היום הייתי אומר לו שהוא חתיכת זבל על כך שלא נתן לפטרוב את ההזדמנות הקטנה ביותר”.