אחרי שהפכה לסמל מזוהה עם מאבק על זכויות שחורים בארצות הברית בפרט ובכל העולם בכלל, תנועת Black Lives Matterׁׁ, שהפכה לקונצנזוס ואף זכתה להכרה רשמית בפרמייר ליג האנגלית, סופגת ביקורת בעקבות פוסטים אנטי ישראליים ואנטי ציוניים אשר פורסמו ברשתות החברתיות של של הפלג הבריטי של התנועה. 

שדרי ופרשני סקיי ספורט, ביניהם גארי נוויל, ג’יימי רדנאפ ופטריס אברה החליטו, בעקבות אותם ציוצים מדוברים, שלא לענוד את התגים של תנועת BLM  במהלך שידור המשחק בין ברייטון למנצ’סטר יונייטד שנערך אתמול (שלישי) והסתיים בניצחון 0:3 של השדים האדומים של אולה גונאר סולשיאר. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
משוגע: בארסה ואתלטיקו בקרב ענק ו-4 גולים

באותו ציוץ מדובר של התנועה נגד ישראל והציונות נכתב: “בעוד ישראל מתקדמת לעבר סיפוח הגדה המערבית ובכירים בפוליטיקה הבריטית נחנקים ולא מנצלים את זכותם לבקר את הציונות ואת ההתנחלויות והקולוניאליות בה פועלת ישראל, אנחנו עומדים בצורה קולנית וברורה לצד חברינו הפלסטינאים. שחררו את פלסטין”.

לאחר הציוץ הזה, וציוץ נוסף שקרא להתנגד למשטרה, שחקן העבר האגדי של סאות’המפטון, מת’יו לה טיסייה, התייחס לחששות שלו לגבי תנועת BLM: “אני לא מסכים עם חלק מהנקודות של של התנועה, בייחוד בנוגע להתנגדות למשטרה והנקודות האנטי קפיטליסטיות הם דברים שאני לא מסכים איתם. אלו שתי נקודות מרכזיות בשבילי, אני שמח בשבילם שיש להם את השקפת העולם שלהם, אבל זו השקפת העולם שלי ואני נשאר נאמן לה”.

פטריס אברה (רויטרס)פטריס אברה (רויטרס)

“אני חושב שהרבה אנשים באנגליה ובבריטניה מסכימים איתי. אני עדיין עונד את התג מאחר ואני כמובן מאמין שחיי שחורים חשובים, זה דבר פשוט. אני מסכים עם הסיבה להקמת התנועה, אבל יש חלקים בארגון בהם אני פשוט לא יכול לתמוך. אם אתם גזענים תנו לי להיות ברור, אני לא בצד שלכם. תודה ותהנו מהיום שלכם כמו שאני נהנה משלי”.

בפרמייר ליג הגיבו לנושא: “אנחנו מודעים לסיכון הקיים בכך שקבוצות אחרות רוצות ‘לחטוף’ את הפופולריות של הנושא בכדי לקדם את דעותיהם הפוליטיות השונות. הפעולות הללו לחלוטין לא מתקבלות בברכה ונדחות על ידי הפרמייר ליג וכל גופי הכדורגל המקצועני האחרים. כולנו מבינים את הצורך בהדגשת החשיבות של כולנו בספורט להצהיר בצורה ברורה מאוד שאנחנו מתנגדים לדעות קדומות”.