בזמן שהליגה שלנו בפגרה (נדמה שזה קורה כל שבוע), החלו הליגות באירופה להתחמם לקראת סופ"ש כדורגל ארוך ומעניין.         

את המסע האירופאי הזה נתחיל דווקא בפולין שם מאור מליקסון וקבוצתו ויסלה קראקוב חזרו לנצח עם 1:2 על חשבון וידזב לודג'. כבר בדקה הראשונה לקח קשר נבחרת ישראל את הכדור ובישל מצד ימין לרפאל בוגוסקי את השער הראשון במשחק.

דאבל פס בין מליקסון לאילייב שם את האחרון מול השער משם הוא החליט לפרגן לבוגוסקי שהשלים צמד ו-0:2 תוך 13 דקות. עוד במחצית הראשונה מהאדי בן דחיפאלח כבש בראשו את השער המצמק אך המשחק הסתיים בתוצאה הזו, 1:2.

בדקה ה-67 הוחלף מליקסון אחרי שמספר דקות קודם לכן דרך לא טוב על הרגל בדרך לשער וירד לטיפול. אחרי מספר דקות ביקש להתחלף.

עוד בפולסקה, לירן כהן כבש שער שוויון זמני בהפסד 3:2 של פודבסקידזי ללכיה גדנסק. כהן עלה מהספסל בדקה ה-55 וכבש בדקה ה-60 את ה-1:1 אך המשחק הסתיים עם שער מאוד מאכזב מבחינת המארחים בדקה ה-90 בפנדל.

בבלגיה, סטנדרד ליאז' עדיין ללא מאמן אך בכל זאת הצליחה לנצח 1:2 את סרק ברוז' כשמאור בוזגלו עלה לשחק בדקה ה-88 בעוד דודו ביטון נותר על הספסל. אזקיאל כבש ואיידור גודיונסן השווה. איגנציו גונסאלאס כבש את שער הניצחון בדקה ה-57.

לירן כהן חוגג שוויון זמני (רויטרס)
לירן כהן חוגג שוויון זמני 5 דקות אחרי שנכנס (רויטרס)
 
המבורג המשיכה לטפס בליגה הגרמנית עם 0:2 על אוגסבורג אחרי ההפסד לשטוטגארט במחזור הקודם. אחרי 13 דקות היה זה האונג מין-סון שהעלה את האורחים ליתרון. ארטיום רודנייב, מלך השערים של הליגה הפולנית בעונה שעברה, כבש בדקה ה-63 את שערו השלישי העונה וחתם את תוצאת המשחק.

מאור בוזגלו. הסתפק ב-2 דקות בניצחון ללא מאמן (רויטרס)
מאור בוזגלו. הסתפק ב-2 דקות בניצחון ללא מאמן (רויטרס)
 

סט. אטיין התאוששה בליגה הצרפתית אחרי 0:2 על ראן שנעצרה אחרי תקופה טובה. פייר אמריק אובאמיאנג כבש בדקה ה-22 את השער הראשון במשחק וראנואד קואדה הכפיל את היתרון שהחזיק עד הסיום.

שחקני היברניאן חוגגים עוד ניצחון (רויטרס)
שחקני היברניאן חוגגים עוד ניצחון (רויטרס)
 
היברניאן המשיכה להוכיח בסקוטלנד כי היא תתחרה השנה על המקום השני לפחות עם 0:3 במאת'רוול. דייויד וות'רספון העלה את החבר'ה מאדינבורו ליתרון בדקה ה-27 לפני שלי גריפיטס בדקה ה-64 עשה את זה 0:2 בפנדל. גריפיטס העלה את מאזן בעיטות העונשין שלו מ-11 מטרים בדקה ה-74 ובכך קבע 0:3 בהתמודדות כולה.