ניימאר הצטרף ב-2017 לפאריס סן ז’רמן עם מטרה ברורה – להפוך לשחקן מוביל, אחד כזה שלא צריך את ליאו מסי לידו. המטרה הייתה להוכיח לעולם הכדורגל, שהוא הכוכב הגדול ואין שני לו, הוא זה שיוביל קבוצה לזכייה בליגת האלופות וייכנס לדפי ההיסטוריה בזכות הנפת הגביע בקבוצה שבה הוא יקבל את כל הקרדיט.

אנשים שואלים את עצמם באיזה רגע ניימאר הבין שזה לא המקום בשבילו, לטעמי, הרגע הקשה ביותר שחווה הברזילאי באלופת צרפת, היה דווקא המשחק בו הוא לא שותף – שמינית גמר ליגת האלופות, גומלין, פאריס סן ז’רמן כבר עם רגל וחצי ברבע בזכות 0:2 באולד טראפורד מול מנצ’סטר יונייטד אך אז הגיע משחק בלתי נשכח עם הדחה כואבת מאין כמותה בדקה ה-94. 

מרקוס רשפורד ופרד חוגגים: הרגע בו ניימאר הבין (רויטרס)מרקוס רשפורד ופרד חוגגים: הרגע בו ניימאר הבין (רויטרס)
ניימאר ביציע (רויטרס)ניימאר ביציע (רויטרס)

ניימאר היה ביציע באותו משחק, אך המבט שלו ברגע שהפנדל של מרקוס רשפורד הלך לרשת אמר פשוט הכול. אקס ברצלונה היה שבור לחלוטין, האשים את השופט בכל מה שקרה ולא ידע מה לעשות עם עצמו. כאן, במצב הזה, דווקא שהוא לא על כר הדשא, הברזילאי הבין שזה לא המקום בשבילו וגעגועים לאלופת ספרד ולליאו מסי הציפו אותו.

מה שהיה לניימאר בברצלונה זה קסם, לא כל שחקן יכול להצליח בכל קבוצה, בטח שלא כל שחקן יכול להוביל בלי מספיק עזרה מסביב. אמנם לפאריס סן ז’רמן יש שחקנים נהדרים, אבל בארסה היא משפחה, עבור הברזילאי זה היה בית, וכשעוזבים בית, לא קל להסתגל למקום חדש, לא משנה עד כמה כמה הכישרון שלו גדול. בבירת צרפת, השחקן הבין כי כש”כל העולם נגדו” המשימה לא פשוטה בכלל.

ניימאר. מעט רגעים שמחים בפאריס (טוויטר)ניימאר. מעט רגעים שמחים בפאריס (טוויטר)

רבים כינו אותו כמי שרודף אחרי הכסף, בפאריס, השחקן היה נראה כמי ששונא את עצמו על כר הדשא, שקשה לו לקבל את הטעות שעשה וכי מקומו לא שם. אולי בצרפת הוא מרוויח יותר כסף, אבל הלב שלו נמצא בברצלונה. הקטאלונים, שדרשו שיתנצל בפומבי ויביע חרטה על עזיבתו בהחלט צודקים משום שזו הדרך היחידה להעלים את רעשי הרקע שצפויים להגיע עם חזרתו.

ניימאר עזב את ברצלונה ככוכב הגדול, ואם הוא יחזור הוא יצטרך להוכיח את עצמו מחדש. באלופת ספרד כבר לא יסמכו עליו לחלוטין ויחכו לקבל תוצאות. אולי גם הברזילאי מבין שעוד כמה שנים ליאו מסי כבר יתלה את הנעליים ואז יגיע הזמן שלו לקחת פיקוד ולהוביל. עד אז, הגיע הזמן שלו לחזור הביתה, לחזור וליהנות מכדורגל ולא להתעסק בשטויות מסביב, הזמן שלו ללמוד מהטוב ביותר איך עושים את זה נכון ולראות שלפעמים לא חייבים להיות לבד בשביל להיחשב כהצלחה ענקית. 

ניימאר (טוויטר)ניימאר (טוויטר)

הכתוב הוא טור דעה.