לפני קצת יותר מעשור ליון הייתה השליטה הבלעדית של הכדורגל הצרפתי. שבע אליפויות רצופות בעשור הראשון של המילניום הנוכחי הפכו אותה לכוח דומיננטי בכדורגל האירופי. אלא שאז הקבוצה נחלשה, פאריס סן ז’רמן הפכה לאימפריה, ובאירופה כבר קצת שכחו מליון. ובכן, לא כל כך מהר.

הקבוצה של סילביניו, שבעונה שעברה סיימה במקום השלישי ועלתה אוטומטית לליגת האלופות השנה רק הודות לעובדה שצ’לסי זכתה בליגה האירופית ועלתה גם מהליגה האנגלית, בנתה השנה סגל מרשים מאוד שלפני העונה היו מי שחשבו שיוכל אולי לדגדג את פ.ס.ז’. ובכן, בינתיים זה נראה פשוט נפלא.

בשבוע שעבר, במחזור הראשון של העונה, ליון הרשימה עם 0:3 בחוץ על מונאקו, והלילה (שישי) זה המשיך עם 0:6 פשוט ענק על אנז’ה. ממפיס דפאיי ומוסא דמבלה, שכבשו בשבוע שעבר שער אחד כל אחד, הוסיפו הפעם צמדים והעלו את מאזנם לשלושה שערים כל אחד, חוסם אוואר שבישל את שני השערים של דפאיי הוסיף שער משלו וגם ז’אן לוקאס עלה מהספסל והצטרף לחגיגה עם השער השישי.

כעת ליון נמצאת בראש הטבלה עם 6 נקודות מ-6 אפשריות ויחס שערים מרשים של 0:9. בשבוע שעבר מחכה לה משחק בחוץ מול מונפלייה ועוד לפני פגרת הנבחרות היא תארח את בורדו. לאחר מכן מחכה לה מפגש מול אמיין ובעוד חודש וכמה ימים – משחק בבית מול האלופה, פאריס סן ז’רמן. יהיה מעניין.