"הישראלים השתלטו על בלגיה", כך נכתב היום (ראשון) בתקשורת הבלגית אחרי שאתמול כבשו דודו ביטון ואליניב ברדה את שני שערי הניצחון במשחקים החשובים של המחזור ה-27 בליגה הבלגית.

מצד אחד של הטבלה כבש ברדה בדקה ה-60 מקרוב את שער הניצחון של גנק על מכלן והעלה את מאזנה של קבוצתו ל-60 נקודות, בדיוק כמו למוליכה אנדרלכט (משחק חסר). מהצד השני, דודו ביטון המשיך את מהפכת הישראלים המוצלחת של שרלרואה וסידר בדקה ה-35 ניצחון עם שערו השלישי העונה.

בעקבות שערים אלו, הוזמנו ברדה, ביטון וגם מתן אוחיון לתכנית סיכום המחזור שתתייחס להצלחת הישראלים בבלגיה. מתן אוחיון השלים עוד משחק עם רשת נקיה ותמיר כחלון הציג 66 דקות טובות כאשר רק החמצה של הרנן לוסאדה מנעה ממנו בישול.

"אפשר להגיד שמהפכה הישראלית הצליחה", אמר ביטון ל-ONE, "ממש מרוצים מאיתנו פה, ממתן מתמיר וממני. מאז שהגענו הקבוצה התייצבה. הוצאנו 11 נקודות בחמישה משחקים ועם סיכוי טוב מאוד שנישאר בליגה. אנחנו נראים הרבה יותר טוב למרות כל השינויים שעשינו בינואר".

כשנשאל אם חשב שיתחיל בצורה כזאת, עם שלושה שערים, ענה: "אני בסך הכל באתי בכושר טוב ומרגיש טוב עם עצמי. ידעתי שהגולים יבואו".

אליניב ברדה בחר להתייחס תחילה לחברים משרלרואה: "זה כיף, ממש כיף. שמעתי שהם שיחקו טוב ואני שמח שהם הצליחו להרים את הקבוצה הזאת. היה מצב מאוד קשה וקריטי שם ויש להם סיכוי טוב להישאר בליגה".

אליניב ברדה חוגג עם הסלטה המפורסמת (sport.be)
אליניב ברדה חוגג עם הסלטה המפורסמת (sport.be)
 

על השער שלו אמר: "מבחינה אישית לא היה משחק טוב, של כל הקבוצה, אבל ידענו לנצח אותו והשער שהבקעתי ניצח את המשחק".

ברדה המשיך וסיפר על האחרים בשרלרואה, גנט וקורטריק: "אני שנה רביעית פה ויותר קל לי לעזור להם. תמיד אני אומר להם 'כל מה שאתם צריכים דברו איתי'. הרבה יותר קל להם ביחד. שמעתי שגם רמי גרשון שיחק 90 דקות, למרות ההפסד. אני רוצה שגם שלומי ארבייטמן יבקיע, למרות שזה לא הכי טוב לנו בטבלה. אם הוא מבקיע אז זה בסדר".