המהפכה הישראלית של שרלרואה לא נעלמה מעיני התקשורת הבלגית שהזמינה את מתן אוחיון ודודו ביטון לאורחי הכבוד של תכנית סיכום השבוע של הליגה הבלגית. אוחיון וביטון דיברו באנגלית ברמה גבוהה ותורגמו סימולטנית לצרפתית כאשר מסביבם ממשיכים חברי ה'טריבונה' לדבר בצרפתית. במהלך התכנית דיברו על שחקני העבר בליגה כמו רוני רוזנטל, שלום תקווה ואלי אוחנה וכן יואב זיו, אבי סטרול, עומר גולן ששיחקו גם הם בקבוצה אחת, בלוקרן, בעונה שעברה.

"המשחק בישראל יותר טכני" פתח וסיפר דודו ביטון על ההבדלים בין הליגה הישראלית לבלגית. "השחקנים באים בעיקר מהרחוב ומהשכונה. כאן יש שחקני הגנה יותר מהירים וחזקים אבל עדיין השחקנים הישראלים מאוד מוכשרים. אני מכיר את אלי אוחנה, רוני רוזנטל ושלום תקווה שהיו פה בעבר. רובם מדברים דברים טובים על הליגה הבלגית ואומרים לשחקנים ישראלים לבוא לשחק פה כי זו ליגה מקצועית יותר וקשה יותר מהישראלית. גם אליניב ברדה שהוא שחקן גדול פה עוזר לנו לא מעט".

כשנשאל אם טוב לו בשרלרואה ובבלגיה אמר: "נותנים לנו את כל מה שאנחנו צריכים כדי להצליח ואני מאוד נהנה פה זה המקום הנכון בשבילי ברגעים אלו. כרגע אני בעיקר חושב על איך להישאר בליגה וזאת המטרה שלי. כולנו מאמינים שאפשר לעשות את זה עם הקבוצה החדשה שבנו פה בחורף".

על כך שהגיע לבלגיה בצוותא עם מתן אוחיון ותמיר כחלון אמר: "זה חשוב. שני חברים טובים שלי הגיעו איתי לפה. יש לנו אחד את השני ואנחנו צעירים ככה שזה עושה הכל יותר קל. העובדה שהם כאן איתי עוזרת לי מאוד".

לאחר מכן נשאל ביטון על כך שאין בשרלרואה ים ועל הקושי שלהם עם זה: “כן אני גר בנתניה ויש שם ים. למרות זאת, באתי לפה כדי להתעסק בכדורגל ולא בים אז זה בסדר".

אוחיון וביטון בטלוויזיה הבלגית (צילום מסך) (ONE)
אוחיון וביטון באולפן הטריבונה בטלוויזיה הבלגית (צילום מסך)
 
אוחיון נשאל על המידע שיש לו על הליגה הבלגית: "את האמת לא יותר מדי אבל עכשיו כשהגענו יודעים יותר טוב. אנחנו קוראים עיתונים, מספרים לנו ואנחנו יודעים הרבה יותר ומקווים ללמוד עוד".

על הקבוצה עצמה אמר: "בנו פה קבוצה חדשה, גם מבחינה הגנתית ורואים את התוצאות. יש לנו קשר טוב וחיבור טוב. כולם נותנים מאמץ הגנתי עם השוער החדש זה נתן את השינוי".

אוחיון נשאל גם על קשיי השפה: "כולם מדברים לפחות קצת אנגלית אז זה בסדר. כדורגל זה דבר פשוט, יותר פשוט מהשפה עצמה, אנחנו מבינים אחד את השני גם אם רק צועקים. כולם מדברים ומתקשרים בשפת הכדורגל".

על תמיר כחלון נשאל אוחיון ואמר: "תמיר הוא שחקן מאוד מוכשר ויש לו טכניקה גבוהה עם הכדור. הוא עובד קשה ומביא לקבוצה גם את הצד הלוחמני שלו וגם מסירות מצוינות"

לקראת סיום הראיון אנשי הפאנל השמיעו לביטון שיר בצרפתית והוא החל לחייך וסיפר: "אחד מאנשי הצוות, סטפן, שם את השיר הזה בכל פעם באוטו והתאהבתי בו. זה נשמע טוב ואני אוהב את המנגינה. עכשיו כל פעם שאני מבקיע גול שמים לי את השיר הזה".