שני מחזורים לסיום העונה הסדירה בבלגיה והישראלים, משני צידי המגרש והליגה, רמי גרשון (קורטריק) ואליניב ברדה (גנק) רחוקים 180 דקות של כדורגל מכניסה לנבחרת העונה.

גנק שנמצאת במקום הראשון בליגה בזכות הפרש שערים על פני אנדרלכט תארח בשבת ב-21:00 את ווסטרלו, מהמקום העשירי, אחרי התיקו המאכזב מהמחזור האחרון שיכל להציב את הקבוצה בעמדה טובה יותר לפני הקיזוז המדובר ושלב הפלייאוף של שש הראשונות. אליניב ברדה רושם עונה מרשימה לכל הדעות עם 11 שערים ותשעה בישולים ב-28 משחקים.

גם רמי גרשון הצעיר עובר עונה טובה בקורטריק ונכנס לעמדת הבלם בקבוצה אחרי שהושאל מסטנדרד ליאז'. על פי מקורות בבלגיה הבלם ישוב, בעקבות היכולת הטובה, לסטנדרד בעונה הבאה. 

הקבוצה ניצבת במקום התשיעי ותצא לשחק מול קלאב ברוז' כאשר היא רק יכולה לשפר עמדות לקראת הפלייאוף שיוביל לליגה האירופית.

גם בפלייאוף התחתון המצומצם (שתי קבוצות) יש לנו כמובן נציגות מכובדת. שלישית החורף של שרלרואה הצליחה להרים קצת את הקבוצה אך ההפסד 3:0 בשבוע שעבר לקורטריק הוציא הרבה אוויר מהמפרשים וכמעט חיסל את הסיכוים של הקבוצה להתרומם לפלייאוף האמצעי שימנע ירידה לפני הקרב עצמו.

נועלת הטבלה עם ביטון, כחלון ואוחיון תפגוש את סטנדרט ליאז' בבית תקווה לנצח ולמעידה מתקבלת על הדעת של אופן מול אנדרלכט וגם של ליארסה שתשחק בחוץ מול לוקרן. ניצחון ומעידה כפולה ייתנו סיכוי קטן לשחורים-לבנים לסיים במקום ה-14 שבעצם יוביל לפלייאוף האמצעי.