אחרי 26 שנה בליגה הראשונה בבלגיה, ירדה אמש (שבת) שרלרואה לליגה השניה. הקבוצה הכי ישראלית בבלגיה סיימה ב-2:2 את משחק הבית שלה מול אופן במסגרת הפלייאוף התחתון ובכך לא השאירה לעצמה סיכוי לשרוד כשהפער, של שש נקודות, לא ניתן לסגירה במשחק אחד.

צמד שערים של אוברדוביץ' בדקות 74 ו-81 לא השאיר סיכוי ממשי. בשל תוספת זמן ארוכה שנגררה בשל התפרעות של אוהדי הקבוצה שלא קיבלו את רוע הגזירה, הצליחו הזברות להשוות. דודו ביטון נגח כדור למשקוף, אותו המשיך אברהם קודאמור פנימה וגם היה אחראי בעצמו על שער השווין שלא הספיק, עמוק בתוספת הזמן.

בחלון ההעברות האחרון, כשהקבוצה רחוקה שמונה נקודות ממקום מבטחים, הגיעו לקבוצה שלושת הישראלים, ביטון מהפועל פ"ת, מתן אוחיון מ-מ.ס. אשדוד ותמיר כחלון ממכבי ת"א. הקבוצה החלה לנצח ואף הגיעה למרחק של דקה מהישארות בליגה והתברגות בפלייאוף האמצעי, אבל שער בדקה ה-90 של ווסטרלו לקח נקודות חשובות לקבוצה שאז גם הפסידה במשחק הלא משמעותי לסרקל ברוז'.

"הגענו לקבוצה במצב קשה", סיכם החלוץ, דודו ביטון, שכבש חמישה שערים מאז הגיע, "כמעט הצלחנו להצעיד את הקבוצה לפלייאוף האמצעי, אבל שער אחד בדקה ה-90 הפך הכל ובמקום זה היינו עם הגב לקיר בפלייאוף התחתון. גם בו קרו לנו דברים לא ברורים שלא אמורים לקרות אבל הכל עכשיו לא משנה, ירדנו ליגה ולא הצלחנו במטרה שלנו, זה מאכזב מאוד".

ואכן הייתה תחושה שהסדרה מול אופן תהיה קלה יותר. חמשת המשחקים שקבעו מי ירדה אוטומטית ומי תשחק מול קבוצות הליגה השניה במבחנים החלו עם 0:1 של כחלון ואף עם עוד שער של דזיניץ' שנתנו תקווה אבל שוב, שני שערים סמוך לסיום הפכו ל-2:3 של אופן. אחרי ניצחון במשחק השני, 0:2, הגיע ה-4:2 בשבוע שעבר עם 0:2 מוקדם של כחלון שלא החזיק, מה שהביא למצב בו כל תוצאה מלבד שני ניצחונות רצופים לא תספיק.

אוהדי שרלרואה (Belga) (ONE)
אוהדי שרלרואה מתפרעים (Belga)
 

"יש בנו המון אכזבה והרגשה של פספוס". המשיך וסיפר ביטון, "לא רק בגלל המשחק הזה והסדרה הזאת אלא גם ממשחקים בליגה שלא הלכו לכיוון שלנו. כואב לנו מאוד כי נקשרנו למקום הזה ולמועדון הזה. כשאתה רואה את האנשים מסביב למועדון בוכים ואת כל האוהדים, שגם מחאו לנו כפיים בסיום, שבורים, קשה לא להיקשר למקום הזה".

ובאופן טבעי נשאלת השאלה לאן ימשיכו השחקנים מכאן כאשר גם חלוץ הנוער המושאל ממכבי ת"א, חאתם עבד אלחמיד, הספיק לשחק במדי הקבוצה הבוגרת.

שרלרואה (Belga) (ONE)
שחקני שרלרואה מנסים לעכל את הירידה (Belga)
 

כחלון שמושאל ממכבי ת"א גם הוא עשוי לחזור לצהוב/כחול, כאשר עתידם של אוחיון וביטון עדיין מעורפל. ביטון סיכם בנושא הזה: "אני יודע שיחלו עכשיו הדיבורים על המשך הדרך שלנו, בארץ או בחו"ל, אבל אני לא מתעסק וחושב על זה כרגע. רק ירדתי ליגה, זאת תחושה שאני לא מאחל לאף אחד".