הליגה הבלגית נפתחה הערב (שבת) ועל אף שהנציגות הישראלית במדינת השוקולד הידלדלה במעט, עדיין יש לנו שגרירים בליגה הבלגית.

קבוצתו החדשה של שלומי ארבייטמן, גנט, זכתה בניצחון 0:1 במחזור הפתיחה. הבופאלוס עלו למשחק חוץ לא פשוט בווסטרלו ומאוד התקשו מול המקומיים. חלוצה של מכבי חיפה ומלך השערים בעונה האחרונה בישראל, עלה כמחליף בדקה ה-71 במקומו של עדנאן קוסטוביץ' הבוסני, ושתי דקות לסיום הצליחו חבריו להשיג את שער הניצחון היקר מרגליו של אלימאן קוליבאלי.

היה זה דווקא אחרי ששער של ווסטרלו לא אושר על ידי השופט וגנט בהתקפה מתפרצת מצאה את רשתו של דה וינטר הוותיק. ארבייטמן היה פעיל מאוד בהתקפת גנט והרבה להטריד את הגנת המקומיים בדקות ששיחק.

בכורה טובה היתה גם לרמי גרשון. השחקן החדש של קורטרייק, שהושאל מסטנדרד ליאז' שבשורותיה לא זכה ליותר מדי הזדמנויות בעונה שעברה, זכה לבכורה נפלאה במחזור הפתיחה כששיחק 90 דקות טובות מאוד במרכז הגנת קבוצתו מול קלאב ברוז' המאיימת, במשחק שהסתיים בניצחונה של קורטרייק 0:1.

רמי גרשון בלם העתיד של ישראל בבכורה מוצלחת (GettyImages)
רמי גרשון בלם העתיד של ישראל בבכורה מוצלחת (GettyImages)
 

בלם הנבחרת הצעירה שיחק 90 דקות בשורות האדומים מול ברוז', שהתחזקה השנה מאוד במטרה להחזיר לעצמה את תואר האליפות אחרי מספר שנים בהן ראתה את יריבותיה, סטנדרד ליאז' ואנדרלכט, זוכות להניף את צלחת האליפות.

בדקה ה-53 נכבש השער היחיד במשחק כשמ'בויו הכניס כדור לדה בול, שהכניע את סטיינן בשערה של ברוז' וקבע 0:1, תוצאה עליה ידעו שחקני קורטרייק עד לסיום.

אחרי עזיבתם של אבי סטרול ויואב זיו למכבי ת"א, הפסידה לוקרן במחזור הפתיחה במשחק החוץ במכלן 2:0.  גוריוס (47) ונונג (77), כבשו למקומיים.עומר גולן כצפוי לא שותף.

האלופה אנדרלכט, פתחה את העונה בניצחון ביתי ענק של 1:4 על העולה החדשה אופן. לאחר שפיגרה0:1 במחצית, אנדרלכט עלתה נמרצת למחצית השניה והבקיעה רביעיה לשער האורחים במחצית השניה.

אליניב ברדה אוהב לכבוש מול היריבה (רויטרס)
אליניב ברדה. אוהב לכבוש מול היריבה בירסחוט (רויטרס)
 

עוד שני ישראלים אמורים לשחק במחזור הפתיחה של הליגה הבלגית. איתן טיבי יפגוש עם שרלרואה את סרקל ברוז' למשחק חוץ בעיר הצפונית, בעוד אליניב ברדה, שכבש שער לזכותה של ראסינג גנק בניצחון הגדול 1:5 בפינלנד על אינטר טורקו במסגרת הליגה האירופית, יעלה למשחק ביתי מול ג'רמינל בירסחוט, מולה כבש מספר פעמים בשנים האחרונות.