בלגיה הפכה כבר לפני ארבע שנים למושבה הגדולה ביותר של הליגיונרים הישראלים, שגדלה עם מעברם של ליאור רפאלוב לקלאב ברוז' ולירוי צעירי למכלן. השניים יצטרפו לאליניב ברדה, אלוף ליגת ג'ופילר, ושלומי ארבייטמן, בעונת 2011/12 שלוח המשחקים שלה פורסם היום (רביעי).

משחק הפתיחה של הליגה יתקיים כבר ביום שישי, 29 לחודש יולי, כשאנדרלכט תצא למשחק חוץ אצל העולה החדשה, לובן, שכנתה הגיאוגרפית.

ברדה וראסינג גנק יארחו ב"קריסטל ארנה" את ג'רמינל בירסחוט, בעוד שלומי ארבייטמן וגנט יארחו את סרקל ברוז', כשביום ראשון של אותו סוף שבוע יפגוש לראשונה ליאור רפאלוב את קהל האוהדים של קלאב ברוז' שתארח את ווסטרלו. מכלן תארח את סט. טרוידן.

במחזור החמישי של העונה תגיע אנדרלכט למשחק חוץ אצל הכחולים-שחורים מברוז', כשבמקביל יארח אליניב ברדה את לירוי צעירי ומכלן. כששבוע בלבד לאחר מכן יתקיים "דרבי" ישראלי נוסף מבין רבים השנה בליגה הבלגית כשמכלן וצעירי יארחו את ברוז' ורפאלוב.

במחזור השביעי של העונה ייפגשו ראסינג גנק וסטנדרד ליאז' להתמודדות שתשחזר את משחק האליפות הדרמטי שהתקיים בין שתי היריבות הגדולות, כשבאותו מחזור יארחו שלומי ארבייטמן וגנט את אנדרלכט. בחלוף שבועיים, אגב, שוב תארח גנק משחק גדול באיצטדיונה הביתי כשאנדרלכט תגיע ל"קריסטל ארנה".

ליאור רפאלוב (עמית מצפה)
ליאור רפאלוב. יתארח אצל מכלן של צעירי במחזור השישי (עמית מצפה)
 

צמד שחקני מכבי חיפה, שלומי ארבייטמן וליאור רפאלוב, ייפגשו שוב על כר הדשא במחזור העשירי של ליגת ג'ופילר כשברוז' תארח את גנט לדרבי איזורי של מחוז פלנדריה, כשבאותו מחזור יתקיים ה"סופר קלאסיקו" של בלגיה כשאנדרלכט תארח את סטנדרד ליאז'.

במחזור הסיום של העונה הרגילה, ולפני הכניסה לפלייאוף, יארחו לירוי צעירי ומכלן את סטנדרד ליאז' בעוד ראסינג גנק וברדה יארחו את גנט של ארבייטמן. ליגיונר נוסף בליגה הבלגית הוא רמי גרשון, ששב לסטנדרד ליאז' לאחר עונת השאלה בקורטרייק, אולם נכון לעכשיו לא ברור באיזו קבוצה הוא ישחק.

ארבייטמן (Sport.be) (ONE)
ארבייטמן. יפגוש שוב את רפאלוב במחזור העשירי (Sport.be)