החלוץ הישראלי המוכשר, דודו ביטון, שכפי שפורסם לראשונה ב-ONE חתם על חוזה לארבע עונות בקבוצת הפאר הבלגית, סטנדדרד ליאז', נחת היום (שלישי) בישראל יחד עם סוכנו, דודו דהאן, ובקרוב מאוד יחבור לחבריו החדשים לקבוצה.

עבור ביטון זו תהיה התחנה השלישית באירופה והשנייה בבליגה, לאחר שבעונתו הראשונה מעבר לים שיחק בשרלרואה ובעונה החולפת הושאל לוויסלה קראקוב הפולנית, שם כיכב עם 16 שערים וארבעה בישולים בכל המסגרות.

המעבר של החלוץ לליאז' יגדיל את המושבה הישראלית בקבוצה כש החלוץ יחבור לרמי גרשון ומאור בוזגלו, אם האחרונים אכן ישארו בקבוצה גם בעונה הקרובה. 800 אלף יורו תשלם ליאז' לשרלרואה ואילו החלוץ ירוויח 350 אלף יורו נטו לעונה. את משחק הבכורה הרשמי שלו יזכה ביטון לעשות ב-29 ביולי במחזור הפתיחה של הליגה המקומית מול זולט וורגם.

לאחר הנחיתה אמר ביטון: “מרגש לחזור לבלגיה ובמיוחד לקבוצה גדולה, אני מאושר וזה צעד משמעותי קדימה. אין ספק שוויסלה קבוצה גדולה, אבל הליגה הבלגית איכותית יותר ככה שאם אצליח שם תהיה זו מקפצה ללגיות בכירות יותר, אני מקווה שאצליח שם כמו שהצלחתי בוויסלה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ביטון: מאמין שאוכל לתרום לנבחרת

החלוץ התייחס לחיבור עם עם שני הישראלים בליאז' ולאי זימונו לנבחרת ואמר: "מאור ורמי חברים שלי ואני בטוח שהם יעזור לי להתאקלם בסנטרד. שום דבר לא היה קורה לי אם לא היה לי את דודו דהאן, אני מקווה שנמשיך להצליח ביחד. כמו כן אני חייב הרבה תודה לאריק איזיקוביץ' שליווה אותי לאורך כל הקריירה. המטרה העונה היא להמשיך ולהתקדם מבחינה מקצועית ואז אני בטוח שגם השערים יבואו".

"אני מאמין שאני צריך להיות חלק מהנבחרת, התאכזבתי שלא זומנתי, אבל כמוני יש עוד עשרה ואני אמשיך לעבוד קשה. מאוד אתגעגע למאור מליקסון הוא היה יותר מחבר והוא יחסר לי מאוד”.

דודו ביטון, מצטרף למושבה הישראלית בליאז´ (משה חרמון)
דודו ביטון, מצטרף למושבה הישראלית בליאז´ (משה חרמון)