הקרב על ההעפלה לפריימיר ליג נמשך כאשר שלוש הקבוצות שמתמודדות על אחד משני המקומות הראשונים שמהם עולים לפריימיר ליג, ניצחו הערב (שבת) בניצחונות דחוקים וקשים.

דקל קינן וקבוצתו קרדיף המשיכו את המסורת שלהם מאז שהישראלי בקבוצה וניצחו את סקאנת'ורפ מהתחתית 0:1 משער בדקה ה-85 מרגלי הקשר הניגרי, סיי אולופינג'אנה. הישראלי שיחק 90 דקות והשלים 180 דקות של שער נקי מאז הגיע לקבוצה.

"0:1 קטן זה הכי כיף שיש. אמנם שיחקנו נגד קבוצת תחתית אבל כבר אמרו לי שפה אין משחקים קלים. אין זמן יותר מדי לחגוג כי כבר בשלישי יש משחק נוסף", אמר קינן

לקרדיף מאזן של 54 נקודות במקום השני בטבלה עם 30 משחקים לעומת ק.פ.ר.  עם מאזן של 59 נקודות.

קרדיף תשחק ביום שלישי מול בארנלי וקינן יחמיץ את החתונה של אחיו בגלל שקבוצתו זקוקה לו ואין באפשרותה לשחרר אותו ממשחק הצמרת.

שחקני קארדיף חוגגים ניצחון (GettyImages)
שחקני קארדיף חוגגים ניצחון (GettyImages)
 

נוריץ' המשיכה את הרצף המשוגע ומלא המזל שלה עם ניצחון 1:2 על רדינג משער של, איך לא, הולט בדקה ה-94. הקנריות הובילו בקארו רואד 0:1 בדקה ה-16 משער של לאנסברי, אך לונג האורח השווה בדקה ה-26. רדינג שיחקה בעשרה שחקנים החל מהדקה ה-65. הצהובים-ירוקים עם 31 משחקים ו-54 נקודות במקום השלישי. נוריץ' תפגוש את לידס בשבוע הבא למשחק צמרת בקרב העולות מהעונה שעברה

נוריץ´. חזק בצמרת הליגה השניה (GettyImages)
נוריץ´. חזק בצמרת הליגה השניה (GettyImages)
 

גם סוונסי ממאבקי הצמרת ניצחה בצורה דומה אחרי מותחן אדיר במידלסבורו שהסתיים ב-3:4 לברבורים. זה התחיל עם שער של אמנס מבורו בדקה ה-8 אך דיאר השווה שש דקות לאחר מכן. גראונדס בדקה ה-34 החזיר את היתרון לאדומים וליטה עשה 1:3 בדקה ה-53. סינקליר החל את המהפך בדקה ה-60 עם פנדל מדויק, וויליאמס השווה בדקה ה-68 וביטי, בדקה ה-94, קבע ניצחון חשוב שמשאיר את סוונסי בתמונת העליה עם 53 נקודות ליגה ב-31 משחקים.

בלגיה: דודו ביטון לא עוצר
דודו ביטון המשיך בתקופה המצוינת שלו עם השער ה-14 שלו העונה בסה"כ והשני לזכות קבוצתו הבלגית, שרלרואה, ב-1:1 נגד לוקרן. מתן אוחיון שהיה בספק בגלל מתיחה פתח בהרכב והוחלף במחצית. תמיר כחלון לא שותף.

החלוץ כבש בדקה ה-57 אחרי מבצע הכנה מרשים של הרנן לוסאדה. בדקה ה-82 אלפראו פינבוגסון גנז את חלום היציאה מהמקום האחרון וקבע את תוצאת המשחק 1:1.