יממה לאחר שנעצר בחשד לשחיתות וקבלת שוחד במסגרת ההליכים שהביאו לקטאר את הזכייה באירוח היוקרתי של המונדיאל, נשיא אופ”א לשעבר וכוכב העבר של נבחרת צרפת, מישל פלאטיני, שוחרר על ידי המשטרה בפאריס שתשאלה אותו במשך שעות ארוכות.

הצרפתי תושאל על ידי המשטרה בנוגע לחשדות כלפיו ואם שחרורו אמר לכלי התקשורת שחיכו בחוץ: “זה כואב יותר מכל מה שאני יכול לחשוב עליו, במיוחד אחרי כל מה שעשיתי למען הכדורגל. אבל יחד עם זאת, המשטרה והחוקרים בסך הכל עושים את עבודתם ואני ניסיתי לענות על כל השאלות שלהם ולעזור”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לא קל להיות הכפיל של מסי בקופה אמריקה

פלאטיני, סיפר כי תושאל בנוגע להחלטות על אירוח אליפות יורו 2016, מונדיאל 2018 ומונדיאל 2022, שהתקבלו בזמן שכוהן כנשיא אופ”א וסגן הנשיא בפיפ”א. על פי הדיווחים, פלאטיני נשאל אודות המכירה של פאריס סן ז’רמן למשקיעים הקטארים בראשותו של נאסר אל חלאיפי ב-2011.

“זו הייתה חקירה ארוכה אבל בהתייחס למספר השאלות שהופנו אליי זה לא היה יכול להתנהל בצורה אחרת”, הוסיף הצרפתי והסביר: “אני לא קשור לאף אחד מהחשדות שהועלו, מדובר בנושאים ישנים וכבר הסברנו אותם בעבר. תמיד התנהלתי בשקיפות מלאה ואין לי מה לומר יותר. שיחקרו ויחפשו את מה שצריך”.

“מדובר בהרבה רעש על כשום דבר”, אמר עורך דינו של פלאטיני, וויליאם בורדון, לאחר יציאתו ממעצר. “מישל ענה בכנות לכל השאלות שהפנו אליו, אנחנו לא מאמינים בשום מצב שמישל ייחשב לחשוד בהמשך. עבורנו, הסוגייה למעשה הסתיימה”.