גנק הצליחה הערב להישאר במקום הראשון עם מאזן שאינו כולל הפסדים גם לאחר המחזור העשירי בליגה הבלגית. קבוצתו של אליניב ברדה סיימה ב-2:2 במשחק החוץ מול מכלן, לאחר שכבר נקלעה לפיגור של 2:0 בדקה ה-36. החלוץ הישראלי כבש את השער המצמק בדקה ה-37.

מכלן פתחה היטב את המשחק ולאחר 12 דקות שבהן החזיקה דווקא גנק בכדור הפגיז גדנס פצצה שלא הותירה שום סיכוי לקורטואה האורח. חמש דקות לאחר השער זכה ברדה לכרטיס צהוב מהשופט בגין התחזות לאחר שהשתחרר היטב מבלם מכלן והתקדם לעבר השוער היריב, אך נתקל ברגלו באחד משחקני המארחים. 

מכלן הכפילה את יתרונה בדקה ה-36 כשפנדזה הבוסני כבש את ה-0:2 כשסיים מקרוב בנגיחה הרמה אלכסונית מכדור עונשין. בקושי חלפה דקה ו-ילן ווסן שלח כדור רוחב מדוייק לאליניב ברדה, שפגש את הכדור באופן מושלם ומקרוב קבר את השער המצמק לחיבורים הקרובים, שער מצויין לחלוץ הישראלי, ששלח איתות רציני לכיוונו של פרננדז. היה זה שערו החמישי של ברדה העונה בעשרה משחקים, לאחר שכבש צמד במחזור הקודם. 

גנק השיגה את השוויון חמש דקות לאחר פתיחת המחצית השניה לאחר שאריק מטוקו נגח חלש לפינה העליונה כדור קרן שהוגבה אליו. מגן מכלן, שאמור היה לכסות את האיזור המדובר בשער, לא הצליח לעצור את ה-2:2.

אליניב ברדה הוחלף בדקה ה-72 כשבעת שירד מן הדשא לכיוון הספסל נראה עצבני וסינן בעברית: "למה?! למה?!".

ברדה. הביע מורת רוח מהחילוף (GettyImages)
ברדה. הביע מורת רוח מהחילוף (GettyImages)
 

עד לסיום לא הצליחה מכלן, שלחצה את יריבתה אל שערה ואף הגיעה למספר מצבים מסוכנים, להשיג בחזרה את היתרון. אחרי בעיטה חופשית בתוספת הזמן של פביאן קאמוס מגנק, שהטיס את הכדור למשקוף, שרק השופט לסיום והתוצאה נשארה על כנה, לשמחתה של מוליכת הטבלה שהצליחה לחלץ נקודה יקרה.

90 דקות וניצחון ללויטה לפני הנבחרת
כתבתנו, מיכל גרונדלנד, מוסיפה כי השוער הישראלי, אוהד לויטה, שחקנה של וואלביק מהליגה השניה בהולנד, שיחק 90 דקות בניצחון קבוצתו 1:3 על זוולה, לפני שהוא מצטרף לנבחרת. הניצחון העלה את לויטה וחבריו למקום הראשון על חשבון יריבתם כאשר לשתי הקבוצות יש 16 נקודות.

אוהד לויטה בוואלביק - קרדיט שי גרצמן (ONE)
אוהד לויטה במדי וואלביק. בדרך לליגה הראשונה (שי גרצמן)
 

שגיב כהן ממשיך להשתלב היטב בשורות פוליאש מהליגה השניה ברומניה. אמש, היה שותף כהן בניצחון קבוצתו 0:2 על פאנדורי כאשר את המחצית הראשונה העביר כחלוץ, לפי דרישת מאמנו ואילו במחצית השניה הוסט הישראלי אל הקישור.

גרמניה: 0:1 לסט. פאולי על האנובר
המשחק שהוציא לדרך את המחזור השביעי בליגה הגרמנית הפגיש בין העולה החדשה והצבעונית סט. פאולי, שפתחה במקום העשירי, להאנובר 96, שאירחה את המשחק ממרומי המקום השלישי באצטדיונה הביתי, ה-AWD ארנה שבעיר האנובר בסקסוניה תחתית.

אברס חוגג 0:1 לסט. פאולי (רויטרס)
אברס חוגג 0:1 לסט. פאולי (רויטרס)
 

דווקא האורחים החביבים היו אלה שעלו ראשונים ליתרון: בדקה השישית פרץ משמאל בסטיאן אושיפקה בן ה-21 והרים חזק ומדוייק למרכז הרחבה, שם התרומם נהדר מריוס אברס הוותיק כדי לנגוח חזק לקורה ופנימה ולהעלות את הלבנים ליתרון 0:1 מפתיע מול עיניהם המשתאות של חמש רבבות הצופים. 

סנט פאולי הצליחה לשמור השער היקר ולא העניקה הזדמנויות לכיבוש ליריבתה, על אף שבדקה ה-80 איבדה את קארים האגווי שזכה לכרטיס אדום. בעקבות הניצחון זינקו הלבנים למקום השישי, לפחות עד למשחקיהן של שאר קבוצות הליגה, שחמישה מהם ייערכו בשבת.

וגם עושה ´רכבת´ עם החברים (GettyImages)
וגם עושה ´רכבת´ עם החברים (GettyImages)