“הכדורגל החדש”. הליגה הגרמנית נתנה אתמול תקווה גדולה לכל חובבי הכדורגל העולמי. יום שלם ומתוח מאוד עבר על ציבור האוהדים, שציפו בכיליון עיניים לגלות איך יראה המשחק היפה במציאות הנוכחית בה אנחנו חיים. אחרי הרבה ספקות, חששות ואף חוסר אמונה – ב-16:30 זה קרה ושריקות הפתיחה בחמישה מגרשי בונדסליגה, נשרקו. מחזור חידוש העונה בליגה הגרמנית, הליגה הגדולה הראשונה שפתחה את אצטדיוניה מחדש, עלה על הציפיות והיה כל מה שהעולם צריך לראות. 

כללי הריחוק נשמרו בצורה מופתית, השחקנים ישבו ביציע, על כיסאות נפרדים ומופרדים עם ריחוק של שני מטרים בין כיסא לכיסא, הצוות הרפואי עטה מסכה על פניו כאשר נכנס לטפל בשחקנים על הדשא, גיבורי המשחק שכבשו שערים חגגו עם המרפקים, עם החולצה על הפה, בריקודים מרוחקים ובשלל דרכים אחרות ובלי להתחבק. פרוטוקול החזרה של הליגה הגרמנית עבד בצורה כמעט מושלמת.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
למה המלפפון הכי יקר בחורף בחר בדורטמונד?

רק שחקני הרטה ברלין הצליחו לעורר בעיה כאשר חגגו את השערים שלהם ב-0:3 על הופנהיים עם חיבוקים ונשיקות אך ההתאחדות הגרמנית הבהירה כי תחדד מחדש את הנהלים, אולם לא תענישם. שאר השחקנים ניסו בעיקר לעכל את שעברו ויוליאן בראנדט מדורטמונד שהביסה 0:4 את שאלקה בדרבי אמר: “ראו היטב את תוצאות 8 השבועות האחרונים. הרגשנו את זה על הגוף שלנו”. 

בין כל אלה, הסתתר הכוכב האמיתי של הבונדסליגה בעידן הנוכחי. ארלינג הולאנד הוביל את דורטמונד לניצחון בדרבי כשהוא כובש שער אחד ומבשל נוסף, רפאל גריירו רשם צמד וגם טורגאן הזאר ממשיך להוכיח שהוא הרבה יותר מאשר רק אח של, אבל הילד הסנסציוני הנורבגי ממשיך לקבל את כל הכותרות ובכלי התקשורת השונים בעולם בחרו להתמקד בו ביום שאחרי. 

“אין חיסון נגד הולאנד” ו”גיבור השקט”, היו חלק מהדברים שנכתבו בתקשורת העולמית על ההצגה של החלוץ בן ה-19. מי שמנתחים כבר תקופה את האיכויות של הולאנד הם אנשי בית הספר לסקאוטים ואנליסטים בספרד, שקיבלו הוכחה נוספת לנקודות החזקות של הנורבגי שרוברט לבנדובסקי כבר הכתיר כמי שיכול להיות החלוץ הטוב ביותר בעולם. אחת האיכויות החזקות של הולאנד היא היכולת שלו לשנות כיוון תנועה או קצב כשהוא ללא הכדור כדי להקדים את שחקני ההגנה ולסיים מול השער בנגיעה, כפי שהיה ניתן לראות בשער אותו כבש.

הולאנד ניחן בנוסף ביכולת מעולה לזהות האם חבריו שעם הכדור נמצאים בעמדה לתת לו את הכדור ולאן. הוא קורא היטב כמה מקום יש מאחורי קו ההגנה ויודע לתזמן את היציאה שלו לעבר הכדור יותר טוב מהבלמים שנגדו, במה שעוזר לו כמעט תמיד להקדים אותם. תכונות אלה עוזרות לו בעיקר מול הגנות גבוהות, כפי שיש בליגה הגרמנית. דבר נוסף שהוא עושה נהדר וניתן היה לראות זאת גם נגד שאלקה, הוא הלחץ הגבוה על שחקני ההגנה. הולאנד חוטף כדורים רבים לשחקני ההגנה בעזרת משחק הלחץ שלו, במה שמעניק עוד הזדמנויות התקפיות לדורטמונד. 

כל אלה רק מגבירים את הציפיה לקראת המשך המשחקים של דורטמונד, שהצליחה להתקרב זמנית עד כדי נקודה מבאיירן מינכן במאבק האליפות וזאת עוד לפני שהן ישחקו בהמשך החודש. בקיצור, יש למה לחכות.