קבוצתם של חאתם עבד אל חמיד וניר ביטון הישראלים, סלטיק הסקוטית, תפגוש הערב (חמישי) ב-19:55 את לאציו באצטדיון האולימפיקו שברומא במטרה להבטיח את מקומה בשלב 32 האחרונות של הליגה האירופית, כאשר האווירה לקראת המשחק מתוחה מאוד.

הלילה (בין רביעי לחמישי) אוהדים חמושים של הנשרים הגיעו לפאב ‘פלאן אובראיין’ בו התקבצו אוהדי סלטיק במרכז רומא וביצעו מתקפה מתוכננת ואלימה על האוהדים הסקוטים, תוך שהם מסתירים את פניהם עם מסכות וצעיפים, כאשר על פי הדיווחים שניים מאוהדי סלטיק נדקרו במתקפה והובהלו לבית חולים בעיר.

אוהדי לאציו (רויטרס)אוהדי לאציו (רויטרס)

עד ראייה סיפר: “איזה ילד ישב בחוץ עם חברה שלו ונדקר. הם הגיעו משום מקום, הוא לא עשה להם כלום. הם צעקו ‘לאציו’ וחבשו מסכות. הם באו כקבוצה, כולם כיסו את הפנים. אחרי חצי שעה של התקפה הבר נסגר והשוטרים הגיעו עם ציוד לפיזור הפגנות. היו פה כתמי דם בכל מקום. זה פשוט גועל נפש, הם פשוט חיכו שאוהדי סלטיק יהיו שיכורים ופגיעים”.

בעקבות האירועים, אוהדי סלטיק התבקשו שלא להסתובב ברחבי העיר רומא עם חולצות של הקבוצה וכן להימנע משירים ודברים מן הסוג הזה, זאת בשל חשש להתפרעויות נוספות. המועדון הסקוטי, יחד עם המשטרה המקומית, ביקשו מהקהל שהגיע לאיטליה להסתובב בקבוצות גדולות ולא להסתובב ברחובות עם בקבוקי זכוכית.