נדמה שלא מזמן התגאינו מאוד בכך שיש לנו שלוש נציגות בליגה האירופית. הערב (חמישי) כבר אין לנו אחת, אבל זה לא חדש והפועל ת"א ידעה זאת עוד לפני שניצחה 0:2 את לגיה ורשה בבלומפילד במשחק חסר חשיבות לשתי הקבוצות.

שער נהדר של סלים טועמה בדקה ה-33 בבעיטה חופשית סידר יתרון אדום לפני שגל שיש השאיר את חבריו בעשרה שחקנים עם אדום נוסף אחרי שרק חזר מההרחקה זכר לתנועה המגונה בדרבי. בדקה ה-76 אביחי ידין כבש עוד שער יפה וסגר את ההופעה האחרונה של קבוצה ישראלית לעונה הנוכחית עם ניצחון.         

קשר הפועל, רועי גורדנה, אמר: “הניצחון הזה רק מעצים את תחושת האכזבה שיש לנו מכך שלא העפלנו לשלב הבא מהבית הזה, אבל השגנו שבע נקודות וזה יפה. אפשר להגיד שאם היינו מתחילים את שלב הבתים קצת יותר מאוחר, כשהיינו בכושר משחק, אז היום היינו בשלב הבא, אבל פתחנו לא טוב. בשלושת המשחקים האחרונים השגנו תוצאות טובות ולפחות סיימנו בטעם טוב".

דרור קשטן לא עמד על הקווים בעקבות מות אחיו ובהיעדרו, מאמן הכושר, רון ציבלין, רשם עוד ניצחון יוקרתי בתור מאמן אחרי שהוא מחזיק באחד כזה מול חטאפה בספרד (1:2 בצוותא עם יוסי אבוקסיס). “שאפו לשחקנים, הניצחון הוא שלהם. אני מקדיש את הניצחון הזה למאמן, דרור קשטן. כולם תמכו וכשיש כזו רוח גבית בקבוצה זאת התוצאה".

רון ציבלין (יוסי ציפקיס)
רון ציבלין. "שאפו לשחקנים" (יוסי ציפקיס)
 

"יש תחושת פספוס על זה שלא עלינו לשלב הבא, אחרי שלושה הפסדים הצלחנו לקחת את עצמנו בידיים ולקחת שבע נקודות, כשלפעמים כמות נקודות מספיקה כדי להעפיל לשלב הבא, הפעם לא ואני מברך את העולות. היינו חייבים להוכיח לעצמנו ולתת לאוהדים סיבה לשמוח. כשקבוצה ישראלית שעושה תמיד דברים טובים באירופה, היינו חייבים לנצח. אנחנו שמחים שסיימו את הקמפיין הזה עם חיוך".

שחקני הפועל חוגגים מול לגיה (יוסי ציפקיס)
שימו לב לשם של רועי גורדנה (או גורנדה?) על החולצה (יוסי ציפקיס)
 

ציבלין נשאל על הבלם הצעיר, מור שושן, שערך הופעת בכורה בהרכב ואמר: “אני מברך את מור על הופעת בכורה טובה, כולנו, גם הצוות וגם השחקנים מאוד שמחים שמור שיחק ועשה עבודה טובה מאוד. אם הוא יפתח גם מול פ"ת? בואו נסיים את הערב, נראה מי יש לנו ומי אין לנו לקראת המשחק הבא ונחליט ביחד עם דרור מי יפתח מול מכבי פ"ת".

משה אוחיון: "אם אחת הגדולות תפנה, יכול להיות שאחזור"
קשר לגיה ורשה, משה אוחיון, אמר בסיום: “זה ששיחקתי רק חמש דקות, זה החלטה של המאמן, אני עובד קשה באימונים ונתתי כל מה שאני יכול למרות ששיחקתי רק חמש דקות. בשנה שעברה היתה לי עונה טובה ויש לי זכרונות טובים במיוחד מהמגרש הזה, בו ניצחתי עם אשדוד".

משה אוחיון. &qout;נתתי כל מה שאני יכול למרות ששיחקתי חמש דקות&qout; (יוסי ציפקיס)
משה אוחיון. "נתתי כל מה שאני יכול למרות ששיחקתי חמש דקות" (יוסי ציפקיס)
 

"כרגע אני שחקן של לגיה ונראה מה יהיה בעתיד, אני לא חושב על חזרה לארץ כרגע. העבודה באירופה היא שונה, הרבה יותר חזקה ופיזית, צריכים לעבוד קשה מאוד. אני לא מצטער שעזבתי את אשדוד, למרות שהם מקום שלישי בטבלה. אני חושב שיזכרו אותי תמיד, תרמתי הרבה לאשדוד ואני שמח מאוד שהם איפה שהם נמצאים. הם נותנים גאווה לעיר, אני מאחל להם בהצלחה ועוקב אחריהם כל הזמן. אם אחת הגדולות בישראל תפנה אליי, יכול להיות שאחזור".

משה אוחיון בארבע הדקות שקיבל (יוסי ציפקיס)
משה אוחיון בארבע הדקות שקיבל (יוסי ציפקיס)
 

הפועל במסר לפצ'אלקה: חזור ארצה בתוך 48 שעות
בלם הפועל, מריו פצ'אלקה, המריא לסלובקיה כדי לעבור טיפולים אצל רופא שכבר טיפל בו בעבר, אך לא המתין לאישור הסופי מהנהלת האדומים שבאופן כללי לא התנגדה לנסיעה שלו.

מריו פצ´אלקה. יחזור כפי שהתבקש? (משה חרמון)
מריו פצ´אלקה. יחזור כפי שהתבקש? (משה חרמון)
 

עו"ד אפרים ברק, היועץ המשפטי של המועדון הוציא הודעה למריו פצ'אלקה ובה נאמר כי: "החלטתו לעזוב את הארץ ללא אישור מהווה הפרעה חמורה של החוזה ועליו להתייצב תוך 48 שעות במועדון. אם יבחר שלא לעשות כן, המועדון יראה בו אחראי על הנזקים שגרם למועדון. יש לציין כי רופא המועדון הד"ר משה לוינקוף טיפל בו ביסודיות ועל-פי מיטב ידיעתנו לא הוחסר ממנו כלום".