ההצגה של כריסטיאנו רונאלדו אמש מול ליטא ב-1:5 של נבחרת פורטוגל גרמה לכל המדינה לצאת מגדרה אחרי שהוא שימח את הסלסאו של אירופה עם רביעייה לרשת של ארנסטס שטקוס המוכר היטב בישראל, וכעת יהיה עוד אחד מהשוערים שנכנעו ל-CR7 בזמן שהוא ממשיך להתקרב לשיא הכיבושים במדים הלאומיים. 

עם 93 שערים הוא כבר מזמן ניצב במקום השני של טבלת כובשי השערים הבינלאומיים, אך הוא עשה צעד משמעותי מאוד בדרך לשבירת השיא – כעת נותרו לו 17 כדי לשבור את שיאו של עלי דאי האיראני, שכבש 109 שערים עבור מדינה אחת. אם נשפוט את קצב שעריו בפגרה הנוכחית, יכול מאוד להיות שהוא עוד יעשה זאת בשנה הקרובה. 

שחקני פורטוגל חגגים עם רונאלדו (רויטרס)שחקני פורטוגל חגגים עם רונאלדו (רויטרס)

אחרי המשחק בפורטוגל החמיאו ושיבחו את כוכבה של יובנטוס מכל כיוון, אך מי שסיפק את הכותרות הגדולות ביותר הוא מאמנו, פרננדו סנטוס. “רונאלדו הוא השחקן הטוב ביותר בעולם. זה ברור לכולם, הוא מספק הוכחות לכך בכל פעם באופן חד משמעי. אין שום אצטדיון בעולם בו לא מריעים לו, כי הוא פשוט הטוב ביותר שיש”.

בשלב הזה של הראיון, המאמן הפך נוסטלגי ונזכר באירוע פיקנטי במיוחד מהעבר: “במשחק הראשון שלי בנבחרת נסענו לפאריס. המלון היה בסוף אחד הרחובות, ובתחילתו היה בית המלון בו התאכסנה נבחרת צרפת. 1,000 אנשים, צרפתים, עמדו מחוץ למלון שלנו וצעקו ‘רונאלדו’ בלי הפסקה, חיכו לו. בצד השני של הרחוב לא עמד אדם אחד”.  

כריסטיאנו רונאלדו חוגג (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו חוגג (רויטרס)

עוד אמר סנטוס: “שחקן תמיד תלוי בקבוצה שלו. אין ספק שהקבוצה עוזרת לכריסטיאנו להצליח כך, אבל מדובר באמת בשחקן לא רגיל. ניצב מולי כיום כוכב בלתי רגיל ואני זוכר אותו עוד כילד שהלכתי לראות ב-2003 במדים של ספורטינג ליסבון ואת האמת, כבר אז הוא היה כוכב”. 

גם רונאלדו התראיין לאחר המשחק: “אני גאה לייצג את הנבחרת הלאומית שלי. היה לנו משחק טוב, ואני נמצא בתקופה טובה. הקבוצה משחקת נכון ואני נהנה מכך, לא רק מהשערים שלי אך מהרמה שהנבחרת מציגה בשנים האחרונות. אני מאוד שמח מכך. עשינו את הצעדים הקשים בדרך להעפלה ליורו 2020 על ידי הניצחונות בסרביה ובליטא. שני המשחקים הבאים יהיו בבית וכל עוד נשמור עליו, אז סגרנו את הסיפור”. 

רונאלדו והאוהד משלימים את התמונה (רויטרס)רונאלדו והאוהד משלימים את התמונה (רויטרס)

הרצון לזכות בכדור הזהב: “כמו שאני תמיד אומר, אני לא מסתכל על הדרך שלי בכדורגל כזו שבה אני מחפש רק תארים אישיים. ברור שיש בי רצון לזכות בכדור הזהב, אך התארים עם הנבחרת ועם הקבוצה שלי חשובים לי יותר העונה. אני רוצה לרשום שנה טובה בשתיהן ולעזור לנבחרת שלי להצליח”. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
נותן תיאבון: השערים היפים באיטליה