ליאו מסי, כריסטיאנו רונאלדו, רוברט לבנדובסקי וכן, גם צ’ירו אימובילה. החלוץ האיטלקי בן ה-30 חווה את העונה הטובה בקריירה שלו, כזו ששמה אותו בשורה אחת עם הסקוררים הלוהטים באירופה (יש שיגידו שהעונה הוא הטוב שבהם), אך דווקא ברגע השיא עבורו מלך שערי הליגה האיטלקית, כמו כל חבריו, נאלץ לשבת בבית ולמעשה לקטוע את המומנטום האדיר שהיה לו.

אלא שהערב (רביעי, 22:45) הכל מתחדש. ערוץ ONE2 יביא עבורכם בשידור ישיר את המשחק הרותח בין אטאלנטה ללאציו, בקרב בין שתי ההתקפות הגדולות ביותר של איטליה העונה, ואימובילה הוא ללא ספק הפנינה של התקפת הנשרים. 

נגיף הקורונה גבה מחיר כבד של חיי אדם, אך גם בספורט הוא גרם לנזק עצום, ובעיקר לחלוץ כמו צ’ירו. אחרי שבעונה שעברה הוא כבש 15 שערים, ב-2019/20 המספר המדהים שלו כבר עומד על 27 גולים ב-26 הופעות בלבד, אליהם הוסיף גם שבעה בישולים. אפילו כריסטיאנו רונאלדו, שבעצמו לפני הפגרה היה אולי בכושר הטוב בקריירה בכל הקשור לרצף המשחקים בהם כבש, נשאר הרחק מאחור במרוץ על תואר מלך השערים באיטליה.

כל השערים של מלך שערי איטליה

לאציו של העונה היא ממש לא קבוצה של איש אחד. לא במקרה הקבוצה הזאת נמצאת חזק מאוד במרוץ האליפות המסקרן ביותר שהתפתח בארץ המגף השנים האחרונות, ולא במקרה היא גברה על הגברת הזקנה פעמיים העונה, פעם אחת בליגה ופעם אחת בקרב הישיר על תואר הסופר קאפ של איטליה. ובכל זאת, לאימובילה יש חלק אדיר בהצלחה של הקבוצה של סימונה אינזאגי.

מעבר לסיומת המדהימה שהעונה רק השתפרה, החלוץ ניחן בטכניקה יוצאת דופן, שהתבטאה במבצעי סולו מרשימים שאף הסתיימו בשערים העונה, כפי שתוכלו לראות בקלטת ביצועיו. התיאום שלו עם הקישור וחברו להתקפה פיליפה קאייסדו עבד השנה פלאים, וכאמור רק חוסר מזל גרם לכך שהתנופה האדירה של השחקן הזה תמשיך. כעת נשאלת השאלה שהתשובה שלה בוודאי מסקרנת גם אותו, האם יצליח לשחזר את אותה היכולת למרות ההפסקה הארוכה.  

הוא אמנם לא נפצע, אבל לרוב כששחקן חוזר למגרשים אחרי היעדרות של תקופה לא קצרה לוקח לו לא מעט זמן להביא את היכולת שאפיינה אותו לידי ביטוי, דבר שעשוי ואפילו צפוי לקרות עם אימובילה. עם זאת, חשוב לזכור שכמוהו גם כל הליגה האיטלקית למעשה נמצאת במצב דומה ולכולם ייקח קצת זמן “להתניע”, אז אולי ה’קרוב לכושר שיא שלו’ עדיין יהיה עדיף על המצב הדומה של שאר הליגה.

צ'ירו אימובילה (רויטרס)צ'ירו אימובילה (רויטרס)

בכל אופן, אלא אם CR7 או רומלו לוקאקו יתפוצצו בפוטו פיניש יוצא דופן, החלוץ האיטלקי צפוי לזכות בצדק בתואר מלך השערים של הסרייה א’ העונה, כאשר לדעת רבים קבוצתו היא גם הפייבוריטית לזכות באליפות למרות שהיא לא מוליכה בשלב זה את הטבלה. ללאציו עדיין מחכה מפגש נוסף ושלישי העונה עם חניכיו של מאוריציו סארי, ולמרות שהנשרים כבשו העונה שישה שערים לרשת של האלופה, אימובילה לא היה בין הכובשים.  

במשחק שתוכנן לסוף אפריל וייערך בקרוב מאוד, אימובילה יודע שהפעם הוא פשוט חייב למצוא את הרשת, בטח בהתחשב בעובדה שקבוצתו לא משחקת באירופה ועל יובנטוס יהיה די הרבה עומס אם וכאשר הליגה תחזור. אליפות איטליה תוכרע העונה על הפרטים הקטנים, ויכול להיות שהפרטים הקטנים יהפכו את צ’ירו לחלוץ גדול ולכזה שאפילו בגיל 30 אריות אירופה יתחילו לריב עליו. עכשיו – הפרט הקטן\גדול יהיה במשחק חידוש העונה של לאציו מול אטאלנטה, הרביעית בטבלה. יהיה חם.