בירם כיאל צפוי לפתוח בהרכב סלטיק הערב (שלישי, 21:45 שידור ישיר בערוץ ONE) במשחק הליגה מול אברדין במסגרת המחזור ה-24 של הפריימיר ליג הסקוטית.

המאמן, ניל לנון, יעלה עם הרכב מלא שיכלול את סטוקס וכיאל, למרות שהשניים עלולים לצבור צהוב חמישי שיגרום להם לפספס את ה'אולד-פירם' מול ריינג'רס, בעוד קצת יותר משבועיים. "אני לא יכול להוציא שחקנים מההרכב ככה ואני לא יכול לבקש מהם להימנע מגליצ'ים. הם פשוט יצטרכו לשחק רגוע ובצורה שהם יודעים". אמר ניל לנון כשנשאל על הסוגיה.

בפעם השלישית בתוך עשרה ימים תפגשנה סלטיק ואברדין, כאשר בשבת בגביע ניצחו החניכים של לנון 1:4. בשבוע שעבר זה נגמר ב-0:1 במסגרת הליגה ובמשחק הראשון בין השתיים, מוקדם יותר העונה, הביסה סלטיק 0:9 את קבוצת התחתית.

מי שמושך תשומת לב חסרת רסן בפורומים השונים של אוהדי סלטיק, הוא בירם כיאל. "הוא הקשר האחורי שפיללנו לו" גרס משתמש ב'קרידייל סטריט' – מהפורומים החשובים של אוהדי הקבוצה. "השחקן מבין מה צריך לעשות כדי לנצח משחקי כדורגל". הכריז משתמש אחר שגם הוסיף: "יש לנו את פירלו הערבי".

בירם כיאל (GettyImages)
כיאל. "לא מתגלח, פשוט צועק על השערות שלו לעוף מהפנים" (GettyImages)
 

בנוסף לניתוח המקצועי הזה משתמשי הפורום החלו בבדיחות סגנון צ'אק נוריס על רמת הקשיחות של קשר נבחרת ישראל. "כיאל אכל פעם עוגה שלמה לפני שחבר שלו הספיק להגיד לו שיש בפנים חשפנית".

זו דוגמא אחת. "כיאל לא מתגלח, הוא פשוט מסתכל בראי וצועק על השערות לעוף מהפנים שלו", "בירם כיאל לא ישן, הוא מחכה" ו-"כשאלוהים הולך לישון בלילה הוא מתפלל לכיאל". סה"כ 717 תגובות, רובן מפרגנות בצורה גורפת, לשחקן שהגיע בקיץ האחרון ממכבי חיפה. במשחק תחתית שייערך באותה שעה תארח סט. ג'ונסטון את המילטון.