זה הלך קשה מאוד, אבל במשחק שנעל את המחזור ה-12 בליגה הסקוטית, רשמה סלטיק ניצחון לאחר שני מחזורי ליגה רצופים בהם לא זכתה בשלוש נקודות מלאות, כשגברה 1:2 בביתה על אברדין. המשחק שודר בשידור חי בערוץ ONE, ערוץ 50 וגם בערוץ 514 ב-HD של הוט.

בירם כיאל פתח בקישור של הסקוטים ורשם משחק מלא, כשבוע אחרי שחתם על הארכת חוזה עד 2015 במועדון.

סלטיק הגיעה למפגש מהמקום השלישי, מרחק 12 נקודות מהמוליכה גלאזגו ריינג'רס, בידיעה שכל דבר למעט ניצחון יפגע קשות בסיכויים הנותרים שלה במירוץ האליפות. הכחולים גברו עוד קודם לכן 0:2 על הארטס משערים של סטיבן נייסמית' וניקיצה ילאביץ' ורשמו ניצחון חוץ 13 ברצף במשחקי ליגה.

במחזור הקודם חזרו חניכיו של ניל לנון מפיגור 3:0 מול קילמרנוק לשיוויון דרמטי ומחזור קודם לכן רשמו הפסד מפתיע 2:0 מול הארטס. שני משחקים ללא ניצחון עבור סלטיק זה "ים של זמן" במונחי הליגה הסקוטית.

למזלם הם הגיעו לאחר משחק טוב בליגה האירופית, התיקו 1:1 בחוץ מול רן, שבהחלט נתן להם ביטחון.

אברדין מצידה הגיעה למשחק לאחר שני ניצחונות יפים, 0:4 על דאנפרמלין ו-1:3 על דנדי יונייטד מה שלא עזר לה.  סלטיק פתחה טוב יותר את המשחק ובדקה ה-18 הגיע השער - התקפה יפה בסיומה מצא בירם כיאל בכדור רוחב את גארי הופר, שהשאיר קטנה לקי סונג יונג שלא התקשה לגלגל פנימה מקרוב.

יול מאוונה מנסה לעצור את פאדי מקורט מסלטיק (רויטרס)
יול מאוונה מנסה לעצור את פאדי מקורט מסלטיק (רויטרס)
 

בדקה ה-60 הגיע השיוויון. ריאן ג'ק התקדם מצד שמאל עם הכדור וחדר לרחבה באין מפריע וגילגל פנימה לפרייז'ר פורסטר לא היה סיכוי. בדקה ה-72 הגיע שער הניצחון של סלטיק, הגבהה לרחבה מצאה ערבובייה בסופה השאיר קי סונג יונג קטנה למולגרו שהבקיע מקרוב. בדקה ה-80 ראה כובש השער של אברדין, ריאן ג'ק, צהוב שני לאחר עבירה טיפשית והורחק.

למרות הניצחון נשארה סלטיק במקום השלישי עם 22 נקודות, עשר פחות מריינג'רס שבמקום הראשון. אברדין במקום השביעי ולה 12 נקודות.

נייסמתי´ חוגג (רויטרס)
נייסמית' חוגג. ריינג`רס בדרך לאליפות (רויטרס)
 

מחצית ראשונה
דקה 2: בעיטה חופשית של אברדין הלכה לשום מקום, רבע איום על השער של סלטיק.

דקה 7: עוד התקפה של האורחים מאברדין, קארי ארנאסון בבעיטה חזקה שהלכה לשום מקום, החניכים של ניל לנון עוד לא נכנסו לעניינים.

צ´רלי מולגרו מסלטיק מול קארי ארנסון. אנדרו קונסידין משקיף מאחור (רויטרס)
צ´רלי מולגרו מסלטיק מול קארי ארנסון. אנדרו קונסידין משקיף מאחור (רויטרס)
 

דקה 8: ניסיון התקפה ראשון של הירוקים אך ספק עבירה על אנתוני סטוקס שלא נשרקה והכדור עבר לאברדין.

דקה 9: סלטיק נכנסה לעניינים. התקפה בסיומה הכדור הגיע לג'יימס פורסט שבעט חזק אך היישר לידיו של דייויד גונסאלס, ניסיון טוב.

דקה 13: קי סונג יונג מצא את בירם כיאל 20 מטרים מהשער, הקשר שיחרר פצצה אלכסונית בחצי גובה מימין לשמאל שפיספסה רק במעט את המסגרת.

דקה 18: סלטיק עלתה ליתרון - 0:1: התקפה יפה של הירוקים בסיומה קיבל בירם כיאל קיבל את הכדור, העביר רוחב לגארי הופר שהשאיר קטנה לקי סונג יונג שהמשיך פנימה על הארץ ובין רגלי השוער, גול יפה. לאחר השער ערכו הירוקים חילוף מוקדם כשדניאל מייסטרוביץ' נכנס במקומו של גלן לובנס שנפצע.

קי סונג יונג חוגג את השער (רויטרס)
קי סונג יונג חוגג את השער (רויטרס)
 

דקה 22: היתרון נתן לסלטיק ביטחון והיא החלה להיראות טוב יותר על המגרש. סטוקס קיבל את הכדור והוכשל על ידי ארנסון, אך הבעיטה החופשית של צ'רלי מולגרו הלכה מעל השער.

דקה 25: אברדין יצאה להתקפה, ריקי פוסטר העביר כדור רוחב מצוין, אבל צ'רלי מולגרו היה שם כדי לנקות את הסכנה.

כיאל (רויטרס)
בירם כיאל במאבק על הכדור(רויטרס)
 

דקה 35: ארנסון ביצע עבירה על בירם כיאל מה שהוביל חצי עימות, השופט התערב ושני הצדדים נפרדו כידידים.

דקה 39: אברדין יצאה להתקפה, הכדור הלך ימינה אבל כדור הרוחב של פייבי הלך לשום מקום.

דקה 40: התקפה יפה של סלטיק, בסיומה חיפש הופר את קי, אבל הכדור הלך היישר לידי השוער, ניסיון יפה.

מחצית שניה
דקה 49: כדור רוחב מצוין מצא את קי בתוך הרחבה שהיה צריך רק לגעת אך בעט ברשלנות החוצה.

קי סונג יונג מנסה את מזלו (רויטרס)
קי סונג יונג מנסה את מזלו (רויטרס)
 

דקה 55: סלטיק כמעט ועלתה ליתרון 0:2, גארי הופר התקדם ובעט בניסיון להגיע לפינה הרחוקה אך הכדור פגע בשחקן אברדין והלך היישר לידיו של גונסאלס.

דקה 59: אברדין נראתה טוב וחיפשה את השיוויון. בעיטה חזקה מצאה ספק את ידו של מולגרו אך השופט סימן להמשיך במשחק לאכזבתם של האורחים.

דקה 60: אברדין השוותה את התוצאה ל-1:1: ריאן ג'ק התקדם עם הכדור מצד שמאל, חלף על פני ויקטור וייניאמה, חדר לרחבה ובבעיטה לא חזקה אך מדויקת ברגל שמאל הישווה את התוצאה ולא השאיר לפרייז'ר פורסטר סיכוי, הסלטיק פארק בהלם.

ראיין ג´ק חוגג את שער השיוויון ומשתיק את הסלטיק פארק (רויטרס)
ראיין ג´ק חוגג את שער השיוויון ומשתיק את הסלטיק פארק (רויטרס)
 

דקה 62: סטוקס ניסה את מזלו בבעיטה חופשית אך הכדור הלך מעל השער, הלחץ מתחיל לתת את אותותיו.

דקה 66: לחץ של סלטיק הניב מספר קרנות ברציפות. בהתחלה רוחב של סטוקס מצא את הגנת אברדין מוכנה. אחרי קרן נוספת היה זה דייב מת'יוס שמצא את גונסאלס מוכן בבעיטה חזקה מרחוק, ומיד אחרי זה וייניאמה בנגיחה מקרוב לא מצא את המסגרת.

דקה 68: כדור רוחב מצא את הופר שמשום מה ויתר על הנגיחה, קי הגיע לכדור אך מזוית קשה בעט היישר לידיו של השוער.

דקה 72: סלטיק עלתה ליתרון - 1:2: בעיטה חופשית הגיעה לרחבת אברדין שהתקשתה להרחיק, קי סונג יונג הפעם בתפקיד המבשל השאיר קטנה לצ'רלי מולגרו, שבעט גבוה לרשת מקרוב והוציא הרבה אוויר מריאותיהם של יושבי האצטדיון, בראשם ניל לנון.

שחקני סלטיק חוגגים את השער השני (רויטרס)
שחקני סלטיק חוגגים את השער השני (רויטרס)
 

דקה 75: מאמן אברדין, קרייג בראון, לא חיכה וביצע חילוף כפול בהתקפה כשרורי פאלון וסקוט ורנון פינו מקומם לדארן מאקי ומוחמד צ'לאלי.

דקה 80: ריאן ג'ק ראה את הכרטיס האדום: גארי הופר קיבל את הכדור על קו שמאל, ניסה להתקדם ואז הגיע ג'ק  ונכנס באנגלי בטפשיות, בעבירה שהראתה בעיקר על תסכול וראה צהוב שני מוצדק, מהלך לא חכם של השחקן.

גארי הופר מוכשל על ידי ראיין ג´ק. האורח ראה את הכרטיס האדום על העבירה הזו  (רויטרס)
הופר מוכשל ע"י ג´ק. האורח ראה את הכרטיס האדום על העבירה הזו (רויטרס)
 

דקה 84: מהלך גדול של צ'רלי מולגרו שהשאיר שחקן הגנה מאחוריו ומזווית קשה כמעט וכבש את השני שלו.

סלטיק: פרייז'ר פורסטר, צ'רלי מולגרו, גלן לובנס (דניאל מייסטורוביץ', 18), דייב מת'יוס, ג'ו לדלי, קי סונג יונג, בירם כיאל, ויקטור וייניאמה (פאדי מקורט, 72), ג'יימס פורסט, גארי הופר ואנתוני סטוקס.

אברדין: דוד גונסאלס, ריאן ג'ק, יואל מאוון, אנדרו קונסידין, ריצ'ארד פוסטר, פרייז'ר פייבי, קארי ארנסון, אייזק אוסבורן, רוברט מילסום, סקוט ורנון (מוחמד צ'לאלי, 75) ורורי פאלון (דארן מאקי, 75).