המחזור ה-29 בליגה הסקוטית ייצא היום (שבת, 17:00) לדרך עם ארבעה משחקים, כאשר במוקד העניינים יעמדו שני משחקים מסקרנים. בסלטיק פארק תארח סלטיק, מוליכת הטבלה, את האחרונה, המילטון ובאותה שעה תארח השלישית, הארטס, את קילמרנוק, ותנסה לצמצם את הפער מגלאזגו ריינג'רס לנקודה אחת בלבד, במשחק שיועבר בשידור ישיר בערוץ ONE באפיק 50.

ניל לנון, מנג'ר סלטיק, עומד בימים האחרונים במוקד העניין התקשורתי בסקוטלנד. זה החל כבר בסיום הניצחון באמצע השבוע על ריינג'רס באולד-פירם במסגרת הגביע הסקוטי. הירוקים-לבנים ניצחו 0:1 בתום משחק חם במהלכו הורחקו שלושה מהשחקנים בכחול, ובתום המשחק התחממו העניינים גם בספסלי הקבוצות כאשר לנון ועוזר מאמן ריינג'רס, אלי מקויסט, היו מעורבים בקטטה.

לנון, שכבר צפוי היה לספוג הרחקה מארבעה משחקים בגלל אירוע קודם יקבל ככל הנראה עונש של שני משחקים נוספים בחוץ בגלל האירוע, עונש שיוכפל מאחר וזו הפעם השניה השנה שהמנג'ר מעורב באירוע מסוג זה, ובסך-הכל שמונה משחקים בחוץ.

אבל זה לא הכל. אוהדי ריינג'רס כנראה לא אהבו את התנהגותו של לנון במהלך המשחק ולאחריו והחליטו לשלוח למנג'ר "מתנה". חבילה שמצאו בדואר הסקוטי, שהיתה מיועדת למאמן, הכילה ככל הנראה משהו שאמור היה לדמות מטען חבלה. החבילה נעצרה בטרם הגיעה לסלטיק-פארק, לא לפני שהאיזור סביב סניף הדואר בו היא נתפסה נסגר מחשש שהמטען הוא אכן פצצה.

ניל לנון מתעמת עם דיוף מהריינג´רס. הקטטה בסיום המשחק הגיעה רחוק (רויטרס)
ניל לנון מתעמת עם דיוף מהריינג´רס. הקטטה בסיום המשחק הגיעה רחוק (רויטרס)
 
אין זו הפעם הראשונה שלנון זוכה לאיומים מסוג זה. כאחד שמגיע מצפון-אירלנד, כבר כשהיה שחקן של סלטיק הוא זכה לאיומים חוזרים וב-2002 הוא פרש מכדורגל בינלאומי לאחר שקיבל איום ברצח בערב של משחק נבחרתו מול קפריסין. גם השנה זכה לנון ל"עדנה" מסוג זה, כאשר כדורי אקדח נשלחו במעטפה שמוענה אליו.

בסלטיק הבטיחו שהם לוקחים את העניין במלוא הרצינות והבטיחו לתת למנג'ר את כל התמיכה שהוא צריך בשעה זו. מנכ"|ל המועדון, פיטר לאוול, אמר: "מובן שזהו האירוע המחליא ביותר בשורה של איומים לעבר ניל ומשפחתו וזה מדאיג מאוד. זה מראה את הלחץ איתו ניל צריך להתמודד כמנג'ר סלטיק. זה עצוב שהוא צריך להתמודד עם דברים כאלה אבל יש לו אופי והוא כבר הוכיח שהוא יכול להתמודד עם זה".

בירם כיאל בפעולה. צפוי לפתוח בהרכב גם מול  (GettyImages)
בירם כיאל בפעולה. צפוי לפתוח בהרכב גם מול המילטון (GettyImages)
 
בין כל הבלאגן, יהיה גם משחק, כאשר אחרי ההפסד 2:0 המפתיע במאת'רוול, סלטיק רוצה לחזור לנצח ולהגדיל את הפער מריינג'רס. לירוקים-לבנים 64 נקודות, 5 יותר מהיריבה השנואה, אך הם שיחקו שני משחקים יותר והם לא יכולים להרשות לעצמם לאבד נקודות מול המילטון, הקבוצה החלשה בליגה. פרייז'ר פוסטר יחזור לעמוד בין הקורות במקום לוקאש זאלושקה, ששמר על שער נקי במשחק ומל ריינג'רס באמצע השבוע. גם ג'ו לדלי כשיר אך לא ברור אם הוא יפתח, שכן לנון מתכוון ככל הנראה לתת לכל שחקני הקישור להמשיך בהרכב, כאשר גם בירם כיאל צפוי לפתוח.

באדינבורו, בירת סקוטלנד, תארח הארטס, השלישית בטבלה, את קילמרנוק, הרביעית. הפער בין שתי הקבוצות עומד על 16 נקודות ו"הג'אמבוס" לא מסתכלים למטה, כי אם למעלה. ניצחון של הקבוצה הביתית יקטין את הפער בינה לבין השניה, ריינג'רס, לנקודה אחת בלבד. עם זאת, המארחת תצטרך להסתדר ללא מספר שחקני מפתח, כאשר יאן בלאק ורובן פלאזולוס מושעים, קווין קייל פצוע, דייויד אובווה וסוסו סנטנה בספק וגם אנדי וובסטר ולי וואלאס, שנפצעו השבוע, ככל הנראה לא ישחקו. במשחקים נוספים (17:00) סט. ג'ונסטון יארחו את היברניאן ואינברנס תארח את מאת'רוול.