שלוש נקודות או כניעה סופית. אין דרך אחרת לנסח את הקרב הערב (רביעי, 21:45) בין סלטיק לבין הארטס במסגרת המחזור הלפני אחרון בסקוטלנד. לאור הניצחון של ריינג'רס כבר אתמול מול דנדי יונייטד, כל תוצאה אחרת מלבד ניצחון של הירוקים, יסגור את הסיפור עבור הבחורים של לנון. 

המשחק יועבר בשידור ישיר בערוץ ONE, ערוץ 50 ב-HOT וב-YES ובערוץ 514 ערוץ ה-HD של ONE ב-HOT.

ללא בירם כיאל שגמר את העונה תנסה סלטיק לשמור על סיכוי אחרון לזכיה באליפות. הניצחון של ריינג'רס פתח פער של ארבע נקודות בצמרת, ורק שלוש נקודות ירוקות יעבירו את ההכרעה למחזור האחרון.

מאמן סלטיק, ניל לנון, אמר לפני המשחק: "אם נשחק את המשחק הרגיל שלנו, אנחנו יכולים לנצח. אם נשמור על ריכוז נוכל לעשות את זה. כמו שאמרתי כבר בעבר, אסור לנו לאבד נקודות בשני המשחקים שנותרו".

המגן מהונדורס, אמיליו איזגירה, שנפצע במשחק האחרון מול קילמרנוק, החלים לגמרי ויפתח בהרכב. גם אנתוני סטוקס וגיורגיוס סמארס שלא נטלו חלק במשחק האחרון בשל צבירת כרטיסים צהובים, יחזרו לסגל.

אנטוני סטוקס. חוזר לסגל (רויטרס)
אנטוני סטוקס. חוזר לסגל (רויטרס)
 

הרוחות בסקוטלנד עדיין סוערות מדבריו של חלוץ דנדי יונייטד, דייויד גודווילי שאמר כי הוא רוצה שריינג'רס תזכה באליפות. גודווילי אמר את הדברים לפני המשחק מול ריינג'רס, משחק בו ניצחו הכחולים 0:2 וגודווילי היה חלש במיוחד.

לנון העדיף שלא להתייחס לדברים של החלוץ שנבחר לשחקן הצעיר הטוב של השנה, אך ניכר עליו שהוא כועס במיוחד.

וולטר סמית נפרד מהקהל: "יש אליפות באופק"
אחרי 25 שנה בהן שירת את גלאזגו ריינג'רס, נפרד המנג'ר וולטר סמית' מהקבוצה שלו, במשחק הבית האחרון של הכחולים מול דנדי יונייטד. סמית', שיפרוש מתפקידו ויעביר את שרביט האימון לאלי מקויסט, התרגש מהמחווה לה זכה באייברוקס.

וולטר סמית´ מודה לקהל למרות הגשם (רויטרס)
וולטר סמית´ מודה לקהל למרות הגשם (רויטרס)
 

אוהדי ריינג'רס נשארו ישובים והריעו למאמן היוצא, שעלה לדשא עם נכדיו וזכה למחיאות כפיים מכל השחקנים והאוהדים: "זה היה רגע מרגש. ערב פנטסטי בשבילי ואני מודה לכולם".

על הסיכויים של ריינג'רס לזכות באליפות אמר המנג'ר היוצא: "אנחנו מרגישים ורואים את האליפות באופק". 

קייל לאפרטי מריינג´רס כובש מול דיקסון של דנדי יונייטד (רויטרס)
קייל לאפרטי מריינג´רס כובש מול דיקסון של דנדי יונייטד (רויטרס)