"אני מתקשה להמשיך בחיים הרגילים עד שריינג'רס וסלטיק נמצאות במקומות הראשון והשני בליגה", אמר פעם שיכור סקוטי בשלבים הראשונים של העונה. היום (שבת) חייו יוכול לשוב למסלולם כשריינג'רס תתארח אצל דנדי יונייטד ב-14:30 וסלטיק תארח את השניה בטבלה, מאת'רוול, שמפריעה בינתיים, ב-17:00.

שני המשחקים ישודרו בערוץ ONE, ערוץ 50 ב-HOT וב-YES וב-ONE HD, ערוץ 514 ב-HOT.

ריינג'רס תגיע למשחק החוץ הלא פשוט ללא החלוץ ששיחק מול נבחרת ישראל באמצע השבוע, ניקיצה ילאביץ' שנפצע בברכו. גם דורין גויאן, סאשה פאפץ' וסטיבן נייסמית' בספק כשלי וולאס, קייל בארטלי ודיוויד וויר לא ישחקו בוודאות.

שחקן הקבוצה החדש, מט מקאי, אמור לשחק. בצד הכתום גם פייר לאורי דלה ואלה וקיאנו מארש בראוון עשוים לשחק לראשונה. שחקן ההגנה, שון דילון והקפטן, ג'ון דלי, ייעדרו.

מי שדיבר, בצורה מוזרה, היה הבלם הנעדר והקפטן, דיוויד וויר, שהכריז שהקבוצה כבר מתקשה ללא המאמן הוותיק, וולטר סמית', שעזב אותה העונה והוחלף ע"י עוזרו, אלי מקויסט: "אנחנו כבר מרגישים כמה שהוא חסר לנו". אמר הבלם והוסיף: "אלי הוא הצלחה בכל דבר שהוא עושה אבל אי אפשר להתעלם מהאבידה המקצועית שלנו כשוולטר הלך, זה נכס. בכל מקרה יש להם גישה דומה למועדון".

דייויד וויר. ביקורת על מקויסט או מחמאות לסמית´? לא ברור (רויטרס)
דייויד וויר. ביקורת על מקויסט או מחמאות לסמית´? לא ברור (רויטרס)
 
סיון ערערה לאופ"א, לנון מתכונן כרגיל ומתלונן על הנבחרות
סלטיק תחפש לנצח את מאת'רוול ולהדיח אותה מהמקום השני. צ'ה דו רי, הדרום קוראני, שוב ינוח, כמו שהוא עשה לאורך רוב העונה שעברה, אחרי פציעה בשריר הירך האחורי במשחק באמצע השבוע עם נבחרתו. הפציעה צפויה להשבית את המגן לחודש כשגם הקפטן, סקוט בראוון, לא צפוי לשחק עם בעיות בקרסול.

בירם כיאל. &qout;בדיוק כמו במקרה שלו, אין לנו מזל עם הנבחרות&qout; (GettyImages)
בירם כיאל. "בדיוק כמו במקרה שלו, אין לנו מזל עם הנבחרות" (GettyImages)
 
מוחמאד בנגורה בן ה-22 שהגיע משבדיה ובדאר אל כדורי, שהגיע מדינמו קייב, יהיו בסגל וצפוים לקחת חלק בשלב כזה או אחר של המשחק. במאת'רוול, שון הצ'ינסון יחזור לסגל אחרי פציעתו. עומאר דאלי הג'מיקאני עדיין לא סיים לסדר את כל הניירת ולא יעלה למשחק הבכורה מול סלטיק. סטיבן סאונדרס סובל מפציעה באכילס ולא ישחק.

בתוך כל זה קבוצת סיון השוויצרית, פנתה לאופ"א וערערה על ההחלטה להדיח אותה מהליגה האירופית ולהכניס את סלטיק במקומה בעקבות שיתוף של שחקנים שלא היו יכולים לשחק. ניל לנון מבחינתו סיפר על הדרך שהקבוצה מתכוננת לקראת ההחלטה. "אני יכול להבין למה הם מרגישים שהם רוצים לערער, יש להם גם זכות. אנחנו מתכוננים כרגיל לשלושה משחקים בשבוע כולל המשחק מול אתלטיקו ומול ריינג'רס כמובן בסוף השבוע הבא".

סקוט בראון. עדיין בספק למשחק הצמרת מול השניה בטבלה (רויטרס)
סקוט בראון. עדיין בספק למשחק הצמרת מול השניה בטבלה (רויטרס)
 
על המשחק מול מאת'רוול אמר: "המשחק הזה חשוב לנו והשחקנים מוכנים אליו. אחרי זה נתכונן גם להמשך. צ'ה דו רי לא ישחק וכרגיל, בדיוק כמו שקרה עם בירם כיאל מול חוף השנהב. פגרות הנבחרת לא ממש עוזרות לנו"