בצד הכחול של גלאזגו לא האמינו שזה יקרה, אבל שלושה מחזורים לסיום העונה הם רואים את האליפות מעבר לפינה. הפסדה המפתיע של סלטיק 3:2 באינברנס באמצע השבוע השאיר את הקבוצה של וולטר סמית' במקום הראשון וניצחונות בשלושת המשחקים שנותרו יעניקו לכחולים את התואר הסקוטי בפעם השלישית ברצף.

כדי לשמור על המקום הראשון הם יצטרכו לגבור היום (שבת) ב-14:15 על הארטס שבמקום השלישי במשחק הראשון מבין שניים שיועברו בשידור ישיר בערוץ 50, ערוץ ONE. שעה לאחר סיום המשחק, בשעה 17:00, יועבר בשידור ישיר באותו ערוץ משחק נוסף מהליגה הסקוטית, שיפגיש בין המילטון להיברניאן.

הריינג'רס, שמגיעים למשחק במצב רוח טוב אחרי ה-0:5 על מאת'רוול בשבוע שעבר, יודעים שלא יהיו להם חיים קלים מול הקבוצה של ג'ים ג'פריס שכבר ניצחה אותם לפני כ-3 חודשים.

חלוץ ריינג'רס, סטיבן נייסמית', אמר לקראת המשחק: "אם נשחק טוב כמו ששיחקנו בשבוע שעבר אז הכל יהיה בסדר. הארטס היא יריבה קשה ונצטרך לשחק טוב במיוחד כדי לנצח, אבל אנו מלאי ביטחון כרגע ואוהבים את הסיכויים שלנו".

מן הצד השני הארטס לא מתכוונת לוותר. הקבוצה מאדינבורו צריכה עוד שתי נקודות עד לסיום העונה כדי להבטיח את המקום השלישי שמוביל לאירופה והשבוע, פרט למשחק מול ריינג'רס, מחכה לה גם משחק מול סלטיק, כך שכמו מכבי תל-אביב בארץ, יהיה לה מה להגיד במאבק על האליפות, למרות שהיא לא לוקחת בו חלק.

סטיבן נייסמית´ בפעולה. רוצה לחזור על היכולת מה-0:5 (רויטרס)
סטיבן נייסמית´ בפעולה. רוצה לחזור על היכולת מה-0:5 (רויטרס)
 

מאמן הארטס, גי'ם ג'פריס, אמר לקראת המשחק: "אם נשיג תוצאה טובה מול ריינג'רס, אני מקווה שנוכל לעשות אותו דבר מול סלטיק כדי למנוע את כל תיאוריות הקונספירציה. אנחנו נעשה את זה כמה שיותר קשה עבור שתי הקבוצות, זה יהיה מעניין. המנג'רים של ריינג'רס וסלטיק אמרו בעצמם אחרי האולד-פירם האחרון שיהיו עוד מהפכים  - ראינו אחד באינברנס ואני מקווה שגם אנחנו נכלל במהפכים האלה".

בשעה 17:00 ייערכו משחקי הפלייאוף התחתון, כאשר במסקרן שבהם, שישודר בערוץ ONE, ערוץ 50, תארח האחרונה בטבלה, המילטון, את היברניאן. המילטון מפגרת בשש נקודות אחרי הלפני אחרונה, סט. מירן והפסד של המקומיים יגזור את גורלם לעשות את הדרך חזרה לליגה השניה בעונה הבאה. סט. מירן תתארח באותה שעה אצל אינברנס, שנמצאת באופוריה אחרי הניצחון הגדול על סלטיק. עוד היום ב-17:00: אברדין תארח את סט. ג'ונסטון בפלייאוף התחתון ובפלייאוף העליון ייפגשו דנדי יונייטד, שעדיין חולמת על המקום באירופה ומאת'רוול.