שני מחזורים בלבד הספיקו ל-ולדימיר רומנוב, הבעלים של הארטס, להבין שאם יש בעיה בקבוצה שלו, היא נמצאת בעמדת המאמן. אתמול (שלישי) הוא הודיע לג'ים ג'פריס, מי שאימן הקבוצה שנה וחצי כי הוא סיים תפקידו כמאמן. במהלך מהיר הוא החתים את פאולו סרג'יו הפורטוגלי שאימן בחצי השנה האחרונה את ספורטינג ליסבון.

זו לא הפעם הראשונה שרומנוב מחליף מאמן. בשבע השנים האחרונות החליף הבעלים לא פחות מארבעה עשר מאמנים, כשמי יודע כמה זמן יחזיק הפורטוגלי החדש.

הארטס לא ניצחה מאז 19 במרץ (כמעט חצי שנה) אז רשמה 2:3 מול סט. מירן בליגה. את העונה הנוכחית פתחה בתיקו מול ריינג'רס והפסידה במפתיעה לדנדי יונייטד 1:0.

גם בליגה האירופית לא הצליחה הקבוצה לנצח במשחק הראשון מול פאקסי ההונגרית וסיימה ב-1:1 בחוץ. המשחק הראשון של סרג'יו יהיה מול אותה פאקסי במשחק הגומלין שייערך מחר.

ג'פריס קיבל הצעה מרומנוב להישאר בתפקיד המנהל הספורטיבי בקבוצה אולם הוא סירב. לאתר הרשמי של הקבוצה הוא מסר כי הוא מעוניין להמשיך לאמן ועוד יש לו מה לתרום על הקווים. אולי בעתיד, מסר ג'פריס, הוא יהיה מעוניין לחזור להארטס בתפקיד האדמיניסטרטיבי שהוצע לו.

פאולו סרחיו. &qout;תמיד רציתי לעבוד בכדורגל הבריטי&qout; (רויטרס)
פאולו סרג'יו. "תמיד רציתי לעבוד בכדורגל הבריטי" (רויטרס)
 

עם כניסתו של סרג'יו לתפקיד הוא אמר: "אני מתרגש וגאה לעבוד בהארטס, תמיד רציתי לעבוד בכדורגל הבריטי. יש לי הרבה מה ללמוד והמשחק הראשון הוא כל כך קרוב שאין לי הרבה זמן".

"אני מאוד מעריך את ג'ים ג'פריס, את העבודה שהוא עשה כאן ואת היכולת המקצועית, אבל עכשיו אנחנו יוצאים לדרך חדשה".