בסוף השבוע האחרון חזר אבירם ברוכיאן לשחק כדורגל אחרי כחודש וחצי של מחנות אימונים בשלג. הקשר נכנס ל-17 דקות ב-0:2 של פולוניה ורשה מול ל.ק.ס. לודז' והקבוצה עלתה בתום המחזור למקום השני, מרחק ארבע נקודות משלאסק ורוצלאב שבמקום הראשון.

ברוכיאן סיפר על הדקות הראשונות בליגה הפולנית: "הכי מוזר היה לשחק עם חולצה שהיא לא צהובה. שיחקנו נגד קבוצה טובה יחסית, אבל הם הסתגרו. למזלנו הצלחנו להבקיע וזה הקל על המשחק שלנו ועלינו למקום השני".

"היה לי משחק קל מאוד כי נכנסתי ב-0:2, הגעתי גם למצב טוב והייתי צריך להבקיע אבל בסך הכל אני מרוצה מאוד".

על ההתאקלמות שלו מחוץ לכר הדשא סיפר ברוכיאן: "אני מרוצה גם מחוץ למגרש, אפילו יותר. הכל בסדר והתאקלמתי. הייתי בטוח שיהיה קשה יותר".

"אני כמעט לא מרגיש שוני ויש לי כל מה שאני צריך עם בית חם. זה היה דבר שהדאיג, אבל זה כבר לא מדאיג אותי. אני מתרגל לשלג, זה נחמד אם מתלבשים טוב".

לקראת משחקה של בית"ר ירושלים מול מכבי תל אביב אמר: "אלי כהן זה המאמן שהעלה אותי בגיל 16 לבוגרים אז אני חושב שהוא יכול לעזור לבית"ר. אני מקווה מאוד שהוא יצליח ומאחל לו שיעשה את זה".

ברוכיאן (האתר הרשמי של פולוניה) (ONE)
ברוכיאן בשלג. "זה נחמד אם מתלבשים טוב" (האתר הרשמי של פולוניה)
 

"יש אפקט של מאמן חדש ומכבי בתקופה לא הכי טובה. אלו שתי חיות פצועות ושתי קבוצות שלא מציגות כדורגל טוב. הייתי אומר שזה משחק שיכול ללכת לכאן או לכאן. מקווה שזה יהיה צהוב עם שחור ולא צהוב עם כחול".

שחקן נוסף שערך את הבכורה שלו במשחק הוא חלוץ מכבי חיפה עד לא מזמן, ולדימיר דבאלשווילי, ששיחק בצד שמאל של הקישור ולא כחלוץ. הגאורגי דיבר על הנושא: "היה קר ותנאים קשים. בשורה התחתונה ניצחנו וזה מה שחשוב. לא שיחקתי בעמדה הרגילה שלי ואף פעם לא יצא לי לשחק בצד שמאל כקשר, אבל אם המאמן אומר שזה מה שאני צריך לעשות כדי לעזור לקבוצה אז אני אשחק שם. אחרי הכל אני מקצוען".

דבאלשווילי (האתר הרשמי של פולוניה) (ONE)
דבאלשווילי. בפולין הוא דווקא קשר (האתר הרשמי של פולוניה)