לקראת המשחק של ויסלה קראקוב מול לכיה גדנסק ביום שבת, צפה אתמול (רביעי) חלוץ הקבוצה, דודו ביטון במשחקה של נבחרת ישראל מול אוקראינה (3:2) בתחושה מסוימת שהוא היה צריך להיות בארץ.

ביטון שחוגג ביום זה יום-הולדת 24, רצה לקבל זימון וצ'אנס, אבל התנחם בכך שחברו לקבוצה, מאור מליקסון, קיבל הזדמנות והוכיח במחצית השנייה כמה התקדם מאז הגיע לפולין בפברואר הקודם.

"הוא יכל גם לצאת במחצית ואז מה היו אומרים?", אמר ביטון על המשחק. "כל הכבוד לאלי גוטמן שבאמת נתן לו הזדמנות והוא החזיר לו במחצית השנייה. במחצית הראשונה צעקתי לטלוויזיה – 'קח את הכדור ותעשה מה שאתה יודע'', אבל היה קשה לשחק. במחצית השניה הוא עשה במגרש מה שהוא עושה פה ושמחתי".

ביטון הוסיף: "לא יודע אם זה יגרום לאנשים לזלזל פחות בליגה הפולנית, אבל אפשר להבין שלא פשוט להצליח כאן וכל הכבוד לו שהוא גם הביא ועוד יביא את זה לנבחרת".

"ברור שהייתי רוצה להיות חלק", הוסיף ביטון שלא זומן, "אני מאמין שבהמשך גם הזמן שלי יגיע ויש שחקנים מצויניים בעמדה הזאת. התחרות תביא את כולנו למקסם את היכולת וזה יכול רק לעזור – גם לכל אחד בצורה אינדיבידואלית וגם לנבחרת כמובן".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו ב-2:3 של אוקראינה על ישראל

ביטון, שרצה ללכת למשחק של פולין מול פורטוגל, סיפר: "הקפטן שלנו, וילק, סידר כרטיסים למשחק. רציתי לראות את האליל שלי, כריסטיאנו, אבל פתאום הוא אמר לי שבסוף אין כרטיסים. זה היה קצת משונה, אבל חברה שלי פתאום הגיעה ואז הבנתי את ההפתעה, הפתעה טובה יותר מרונאלדו קיבלתי".

מליקסון (משה חרמון)
מליקסון. "כל הכבוד לו" (משה חרמון)
 

מוסקאל סיים את תפקידו, פרוביארז מאמן ויסלה
בנושא אחר, מיודענו, קז'ימיש מוסקאל, סיים את עבודתו כמאמן ויסלה קראקוב ובמקומו מונה מיכל פרוביארז שאימן עד לא מזמן את אריס סלוניקי. כזכור לקראת פגרת החורף פוטר ההולנדי, רוברט מסקאנט ובמקומו מונה אקס הפועל ת"א שהיה אמור לשמש כמאמן ראשי עד סוף העונה. אחרי שהתפטר מאריס בעקבות ''בעיות כלכליות'', אחרי חודש בלבד, מונה הפולני במקומו של מוסקאל.