אחרי שנבחרת הכדורגל רשמה את אחד ההפסדים הכואבים בתולדותיה במשחק מול לטביה בר"ג ונפרדה לשלום מחלום המונדיאל, עולם הכדורגל הישראלי יכול להתנחם בנבחרת הצעירה ששוב הוכיחה ווינריות עם שער ניצחון בתוספת הזמן.

הנבחרת הצעירה ניצחה היום (רביעי) 1:2 את הנבחרת המקבילה של קזחסטן במוקדמות יורו 2011 לאחר שער דרמטי של טוטו תמוז בדקה ה-91. רק בשביל לרענן את זיכרונכם, אותה נבחרת השיגה ניצחון ברגע האחרון גם מול בולגריה בחוץ. חבורה של ווינרים, כבר אמרנו?

חניכיו של מוטי איווניר נמצאים בראש הבית עם 7 נקודות מ-3 משחקים ועשו צעד קדימה בבית המוקדמות. הקזחים יכולים לחוש מאוכזבים כאשר נותרו עם 4 נקודות לאחר 5 משחקים. מי שנראית כמאיימת היא שבדיה שקיימה רק משחק אחד וברשותה 3 נקודות. הערב, היא תפגוש את בולגריה, שיש לה 3 נקודות מ-3 משחקים. מה שבטוח, עיניהם של ראשי הנבחרת יפזלו לעבר המפגש הזה.

מי שסוגרת כרגע את הטבלה היא מונטנגרו שיש לה 3 נקודות, גם כן, אך היא שיחקה פעמיים.

אבל בוא נחזור למשחק. המארחת פתחה טוב יותר והשיגה מספר הזדמנויות וכדורי קרן. למרות זאת, טוטו תמוז היה פעיל מאוד ובדקה ה-35, הצעירה זכתה לבעיטת עונשין מ-11 מטרים בגלל עבירה של השוער הקזחי. נאתכו החמיץ את הפנדל והתוצאה במחצית היתה מאופסת. 

הצוות המקצועי ביצע חילופים התקפיים והשער הגיע בדקה ה-56 לאחר שנאתכו החזיר על החמצת הפנדל עם שער יתרון. אולם, היתרון לא החזיק זמן רב וכבר בדקה ה-58, דמיר דאוטו קבע שיוויון מהיר.

כשנראה היה ששוב המפגש בין שתי הנבחרות מסתיים בתיקו, הגיע טוטו תמוז וסידר 3 נקודות יקרות לישראל.

מחצית ראשונה
שתי הנבחרות עלו על כר הדשא וחיכו לשריקת הפתיחה. כבר בדקה ה-4, דרבייב הגיע להזדמנות ובעט לעבר השער אך החמיץ. דקה לאחר מכן, שבלין עצר את גדיר בעבירה.

גאדיר מתגבר על מגן אנגלי (תומר גבאי)
גדיר. פעיל בדקות הפתיחה (תומר גבאי)

הקזחים המשיכו לתקוף ובדקה ה-8, הם זכו לקרן ממנה מקרוב ניסה לסכן את שערו של הרוש. בדקה ה-14, סוף סוף, הזדמנות לנבחרת ישראל לאחר שטוטו תמוז בחן את השוער הקזחי.

המארחת המשיכה ללחוץ והשיגה מספר קרנות. בדקה ה-20, דרבייב בעט למסגרת אך אריאל הרוש הצליח להדוף לקרן. הנבחרת החלה ליזום יותר ויותר ובדקה ה-30, נאתכו הגביה מנקודת הקרן ותמוז החמיץ את המסגרת מתוך הרחבה.

דקה 35 - ישראל החמיצה בעיטת עונשין מ-11 מטרים. לאחר עבירה של השוער קלמיקוב על טוטו תמוז שפרץ לרחבה, הנבחרת של איווניר זכתה בפנדל. נאתכו החמיץ והשאיר את התוצאה מאופסת.

טוטו תמוז (שי לוי)
טוטו תמוז. סחט מספר עבירות (שי לוי)

דקה לאחר החמצת הפנדל, שחמאטוב הפעיל סיכן את השער של הרוש. בדקה ה-39, גיא אסולין נרשם בפנקס של השופט לאחר שקיבל כרטיס צהוב. 4 דקות לאחר מכן, אסולין בעט למסגרת אך קלמיקוב הציל ושלח את הכדור לקרן.

מחצית שניה
חילוף התקפי בישראל, טל בן חיים נכנס במקומו של לירוי צעירי. לאחר עבירה של אבוקרט, מקרוב בעט כדור חופשי החוצה בדקה ה-53. מיד לאחר מכן, גדיר יצא החוצה וחן עזריאל נכנס למגרש.  

דקה 56 -0:1 לנבחרת ישראל. נאתכו קיבל כדור 20 מטרים מהשער, עצר על החזה, עבר שני מגנים קזחים ובעט פצצה ברגל שמאל לפינה הרחוקה. לשוער הקזחי לא נותר אלא להסתובב לאחור ולראות את הכדור ברשת. 

הצעירה חוגגת. שער יתרון לנבחרת (אלעד ירקון)
הצעירה חוגגת. שער יתרון לנבחרת (אלעד ירקון)

דקה 58 - נבחרת קזחסטן הישוותה ל-1:1. עברו רק 2 דקות משער היתרון של ישראל וקזחים חזרו למשחק עם שער של דמיר דאוטו לאחר כדור קרן.

בדקה ה-70, נרשמה הזדמנות נהדרת לנבחרת לאחר בעיטה של תמוז שהורחקה לקרן שלא נוצלה לאחר הגבהה של נאתכו. אותו תמוז נתפס בנבדל בדקה ה-75. בדקה ה-82, עוד חילוף התקפי בשורות ישראל כאשר דמארי נכנס ואלקיים יצא החוצה.

דקה 90+1 - 1:2 לנבחרת ישראל. איזה סיום דרמטי. טוטו תמוז הצליח להשיג 3 נקודות לנבחרת של מוטי איווניר והשאיר את הקהל בהלם עם שער בסיום. אסולין לקח כדור בחצי המגרש בצד ימין, עבר מספר שחקנים והכניס כדור מדויק היישר לראשו של טוטו תמוז שנגח פנימה ושוב, הביא 3 נקודות לנבחרת הצעירה.

צעירה - איטליה (תומר גבאי)
טוטו תמוז. חגיגה לצעירה בסיום (תומר גבאי)

נבחרת ישראל: אריאל הרוש, עודד אלקיים (עומר דמארי, 82'), רמי גרשון, אושרי רואש, אבי ריקן, ביברס נאתכו, רן אבוקרט, לירוי צעירי (טל בן חיים, 46'), גיא אסולין, מוחמד גדיר (חן עזריאל, 53), טוטו תמוז.

נבחרת קזחסטן: ניקיטה קלמיקוב, אלכסיי מקרוב, טלגט אדיברקוב, דמיר דאוטו, מקסים סמיינוב, ראסלן קיניטייב (דוגסמגאמבטוב, 83'), מרט שחמאטוב (קורובוב, 60'), ירצט קנבב (אדמבוקרימוב, 87'), פאבל שבלין, מוזיקוב, אסלן דרבייב.