זה שוב הלך קשה אבל הנבחרת הצעירה השיגה לבסוף את הנקודות ויכולה לחזור מחויכת מהמסע בקזחסטן. חניכיו של מוטי איווניר ניצחו 1:2 במוקדמות יורו 2011 ועלו לראש בית 6 עם 7 נקודות.

ביברס נאתכו הספיק להחמיץ בעיטת עונשין מ-11 מטרים בדקה ה-35 והשאיר את לוח התוצאות על 0:0 בתום המחצית. בדקה ה-56, הוא החזיר לנבחרת עם שער יתרון שהחזיר מעמד רק 2 דקות. דימר דאוטו הישווה את התוצאה בדקה ה-58.

זה היה נראה גמור אך אז בתוספת הזמן, טוטו תמוז, שהיה פעיל מאוד במשחק כבש את שער הניצחון והחזיר את החיוך לפניהם של השחקנים ולפניו של איווניר שישב ביציע עקב הרחקה.  

איווניר אמר לאחר המשחק: “אנחנו שמחים מאוד על ההישג ועל הניצחון. עשינו לעצמנו חיים קשים, כי המשחק היה בשליטה שלנו אבל לא הצלחנו להבקיע מהמצבים שיצרנו לעצמנו, ויצרנו הרבה מאוד כאלה. המגרש היה קשה מאוד והנבחרת הקזחית היא נבחרת הגנתית מאוד ואגרסיבית, מה שפגע בשחקנים הטכניים שלנו".

המאמן לא היה מרוצה מהשער שספגה הנבחרת ומחוסר הריכוז במחצית הראשונה: "היו לנו במחצית הראשונה שלושה מצבים ופנדל, ובמשחק כזה אם אתה לא מנצל את המצבים אז זה הופך להיות קשה מאוד. אחרי שער היתרון לא הספקנו להתחבק וכבר קיבלנו גול מהקרן בעקבות קצת רשלנות של שחקני ההגנה שלנו".

מוטי איווניר. יש לנבחרת אופי (אלעד ירקון)
מוטי איווניר. יש לנבחרת אופי (אלעד ירקון)

"לקראת סןף המשחק עשיתי חילוף עוד יותר התקפי ממה שפתחנו איתו את המשחק, כאשר הוצאתי את עודד אלקיים המגן ובמקומו הכנסתי את עומר דמארי ובנוסף העברתי את חן עזריאל, שחקן התקפי, לשחק כמגן ימני. אני שמח שעמדנו במטרה ובמשימה שלנו, לקחנו 3 נקודות חשובות ביותר. הוכחנו שוב שיש לנו נבחרת עם הרבה אופי ,שזה לא דבר שחסר לנו בנבחרת. גם נגד בולגריה הצלחנו לנצח בדקות הסיום, אז אופי לא חסר, אבל מה שכן חסר, זה שנעשה את המשחקים קלים יותר ממה שאנחנו עושים היום".

אסולין: "כשזה יותר קשה, זה יותר מתוק"
מי שחזר לסגל הנבחרת ופתח בהרכב הוא גיא אסולין שאמר: “אנחנו שמחים שניצחנו את המשחק החשוב הזה, היה מאוד קשה אבל ככל שזה יותר קשה זה הרבה יותר מתוק. הראנו הרבה בגרות במשחק שלנו, לא נשברנו אחרי שספגנו שער. עכשיו אנחנו כבר חושבים על המשחק הבא".

גיא אסולין מול אבאטה (תומר גבאי)
גיא אסולין. מרוצה מהאופי (תומר גבאי)

ביברס נאתכו, שהיה מעורב בשני אירועים בולטים, החמצת פנדל וכיבוש שער, אמר: “אחרי שראינו את כל התגובות של האנשים בישראל שהיו מאוכזבים מאי ההצלחה של הנבחרת הבוגרת, ידענו שאנחנו לא יכולים לאכזב גם אנחנו. כל הזמן היינו מרוכזים וידענו שאנחנו חייבים לעשות את זה. אנחנו שמחים שניצחנו. כמו כולם קיווינו גם אנחנו שהנבחרת הבוגרת תצליח וכשזה לא קרה, ידענו שאנחנו עוד יותר מחויבים להצלחה של הנבחרת הצעירה".

"מבחינה אישית היה לי משחק טוב מאוד, בעיקר במחצית השניה, חבל שהחמצתי את הפנדל, אבל הכי חשוב שבסוף ניצחנו את המשחק".

אושרי רואש (שי לוי)
אושרי רואש. מודע לחשיבות הניצחון (שי לוי)

בלם הנבחרת, אושרי רואש, נשמע מרוצה בסיום: “הפגנו הרבה בגרות במשחק שלנו. לא הלכנו לאחור ולא הורדנו את הראש כשספגנו שער רק דקה אחרי שעלינו ליתרון. תכנית המשחק שלנו עבדה כמו שרצינו, יצרנו הרבה מצבים. לצערנו, במחצית השניה קיבלנו את הגול ולא הצלחנו לשמור על היתרון אבל למרות זאת אני חושב שהוכחנו הרבה אופי במשחק, הגענו להרבה מצבים ובסוף הכדור נכנס וניצחנו וזה מה שחשוב".