הנבחרת הצעירה של ישראל התעוררה לבוקר של אכזבה, לאחר שכשלה אתמול (שבת) ברגע האמת והפסידה 1:0 במשחק החוץ במונטנגרו, באחד המשחקים החשובים במסגרת מוקדמות אליפות אירופה עד גיל 21, שתתקיים ב-2011.

הנבחרת הישראלית, שהגיעה למונטנגרו כבר ביום חמישי, סבלה משיפוט חד צדדי ומגמתי נגדה מצד שופטי המשחק, שמשריקת הפתיחה היו מעורבים כמעט בכל מהלך על כר הדשא ולא זאת בלבד, אלא שגם השאירו את ישראל ב-10 שחקנים אחרי שרן אבוקרט קיבל כרטיס צהוב שני, שלא היה מחוייב המציאות.

אנשי הנבחרת זעמו בסיום המשחק על השופטים ואיווניר אמר ל-ONE כי מדובר בשיפוט שערורייתי שמעולם לא נתקל בו. גם שחקני הנבחרת היו המומים מאופי השיפוט, אך בנבחרת יודעים שלא השיפוט הוא הסיבה להפסד, אלא משחק לא טוב, למרות שליטה ברוב דקות המשחק, וחוסר יכולת לתרגם את המצבים לשערים.

חלוץ הנבחרת הצעירה, עומר דמארי, אמר ל-ONE לאחר ההפסד: “אנחנו מאוד מבואסים, פשוט לא היינו טובים. השופט היה לטובתם אבל זו לא הסיבה בגללה הפסדנו את המשחק. אנחנו חייבים עוד נקודות, מול בולגריה אין לנו אפשרות לאבד נקודות בבית. עם הקהל ועם שיפוט נורמלי בבית אני בטוח שהדברים יהיו אחרים".

דודו ביטון. &qout;לא סוף העולם&qout; (אלעד ירקון)
דודו ביטון. "לא סוף העולם" (אלעד ירקון)

דמארי התייחס גם לחסרונם של שלושה משחקני המפתח של הנבחרת – ביברס נאתכו, אייל גולסה ובירם כיאל ואמר: “אין ספק שהיו חסרים לנו שחקנים טובים והרגישו את חסרונם. עם זאת, יש לנו שחקנים מצוינים בנבחרת ואני בטוח שמול בולגריה בבית ניקח את הנקודות, איתם או בלעדיהם".

החלוץ דודו ביטון אמר: “אנחנו מאוד מאוכזבים, במיוחד לאור העובדה ששיחקנו טוב לאורך כל המשחק, אבל לא הצלחנו לתרגם את זה לשערים ולתוצאה, ובסופו של דבר הפסדנו את המשחק. זה לא סוף העולם, אני מאמין שניקח את הנקודות בבית, אם הכדורים ייכנסו אז נצליח כי בסה"כ אנחנו משחקים טוב".

ביטון סירב להתייחס לחסרונם של נאתכו, גולסה וכיאל ואמר: “גם מוטי לא התייחס למי שלא נמצא בסגל ובצדק, יש לנו מספיק שחקנים טובים כדי לנצח וזה מה שאנחנו צריכים לעשות. השחקנים כאן טובים ולא מתעסקים במי שלא פה. נוצר מצב שקיבלנו גול בדקה ה-5 ולא הצלחנו לצאת מזה. נעשה את העבודה מול בולגריה בבית".

מוטי איווניר. הנבחרת איבדה נקודות חשובות (קובי אליהו)
מוטי איווניר. הנבחרת איבדה נקודות חשובות (קובי אליהו)

הנבחרת תנחת בארץ הלילה ותמשיך בהכנותיה למשחק מול בולגריה, שייערך ביום רביעי. מעבר לכך, נותרו לישראל עוד שלושה משחקים, מול מונטנגרו בבית ומפגש כפול מול שבדיה.