הנבחרת הצעירה של ישראל עשתה הערב (שלישי) ככל שביכולתה כדי לעלות לשלב הפלייאוף של מוקדמות יורו 2011, כאשר ניצחה 0:5 מרשים את מונטנגרו, אך זה לא הספיק.

שחקניו של גיא לוזון פתחו מצוין וכבר לאחר דקה עלו ליתרון בזכות שער נפלא של ביברס נאתכו בבעיטה חופשית. השער הכניס הרבה ביטחון לשחקני הנבחרת, ועד המחצית הכפיל בוזגלו את התוצאה בפנדל.

למחצית השניה עלתה הנבחרת בידיעה שהיא חייב ללחוץ על הדוושה ולכבוש כמה שיותר שערים, ועד הסיום הוסיף בוזגלו שער במבצע אישי ענק, נאתכו כבש מקרוב וצ'קול המחליף קבע 0:5, שכאמור לא הספיק.

לקראת סיום המשחק התחממו הרוחות מעט ושתי הנבחרת ראו כרטיסים אדומים. מאטיץ האורח הורחק לאחר עבירה קשה על אלרואי כהן, גאדיר הורחק בצהוב שני לאחר פגיעה בשוער, ובוזוביץ' הורחק ממש עם השריקה לסיום בעקבות מכה שנתן לנאתכו.

הנבחרת לא הצליחה לעשות את הנס לו כל כך קיוותה, וסיימה כסגנית החמישית בטיבה מכל הבתים. ספרד, איסלנד, אנגליה וסקוטלנד הקדימו אותנו, ואת משחקי הפלייאוף נראה מהבית.         

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לוזון: אני גאה מאוד בשחקנים

מחצית ראשונה
המשחק יצא לדרך לעיני כ-1,500 צופים באצטדיון "הברפלד" בראשל"צ.

0:1 לישראל - אחרי פחות מ-15 שניות הוגבה כדור לרחבת ה-16 וקצ'וייביץ' עשה עבירה על אלרואי כהן. נאתכו לקח את הבעיטה החופשית ובעט נפלאה לפינה הרחוקה.

נאתכו (יניב גונן)
בוזגלו קופץ על נאתכו. שער יפה של הקשר (יניב גונן)
 

בדקה ה-7 הכניס אלרואי כהן כדור מצוין למאור בוזגלו ברחבת היריב. בוזגלו הפך בנגיעה למרכז הרחבה אך ויקטור מרעי התבלבל ולא הצליח להשתלט על הכדור כ-5 מטרים מהשער.

בדקה ה-13 יצאו האורחים להתקפה אך גרביץ' לא הצליח להשתלט על הכדור שקיבל. בכלל, המונטנגרים לא נראו מרוכזים בדקות הפתיחה והתקשו להחזיק בכדור.

ניר ביטון מול דרסאו בוזיץ´. שליטה ישראלית (שי לוי)
ניר ביטון מול דרסאו בוזיץ´. שליטה ישראלית (שי לוי)
 

בדקה ה-20 הוריד נאתכו כדור בראש לאלרואי כהן, שהחזיר לו כדור מצוין. נאתכו ניסה למסור למרכז הרחבה, אך הכדור פגע , כנראה, ביד של מגן אורח. השופט התעלם.

בדקה ה-23 - חילוף במונטנגרו - איגור שונייץ' יצא ובמקומו נכנס מספר 17 רדיוז' גולבוביץ'.

דקה 27 - פנדל לישראל - ויקטור מרעי עבר נפלא בין שני מגינים אורחים, והוכשל ברחבה על ידי בולייאיץ'. את הפנדל בעט מאור בוזגלו, 0:2 לישראל! 

נאתכו (יניב גונן)
נאתכו ובוזגלו חוגגים. מובילים את הנבחרת (יניב גונן)
 

בדקה ה-30 עשו בוזגלו וכהן דאבל פס מצוין על קו רחבת ה-16 שהשאיר את קשר מכבי ת"א לבד ברחבה. בוזגלו החליט לבעוט במקום למסור, והנבחרת איבדה סיכוי לשער שלישי.

בדקה ה-38 הגיעו המונטנגרים למצב טוב כאשר כדור רוחב הגיע למרכז הרחבה, ושוביץ' ניסה להגיע לפני הרוש אך השוער של בית"ר הקדים אותו ומנע מצב מסוכן מאוד.

מורי וגרשון עוצרים את דורביץ´ (שי לוי)
מורי וגרשון עוצרים את דיורוביץ´ (שי לוי)
 

בדקה ה-40 פרץ דור מלול נפלא לרחבה, הוציא כדור רוחב שפגע במגן אורח וכמעט חדר לשער המונטנגרי. את הקרן הרים נאתכו אך גיליין הקדים את מורי.

בדקה ה-46 אוראל דגני ונתאכו בהתקפה נפלאה השאירו את מרעי לבד מול השוער. חלוץ הפועל ת"א  לא הצליח לנגוח, פגע עם הכתף בכדור והחמיץ את ההזדמנות הגדולה.

אלרואי כהן עוצר את גרביץ´, בוזגלו משקיף  (שי לוי)
אלרואי כהן עוצר את גרביץ´, בוזגלו משקיף (שי לוי)
 

מחצית שניה
גיא לוזון לא ערך אף שינוי בהרכב במהלך המחצית, והנבחרת חזרה עם אותם 11 שפתחו את המשחק. האורחים לעומת זאת ערכו 2 חילופים: ניקוליץ' וקאסליקה נכנסו לחזק את ההתקפה.

בדקה ה-48 התהלך דין מורי כ-30 מטרים משער היריב ובעט כדור חזק ומסוכן שעבר רק מספר סנטימטרים מהמשקוף. דקה לאחר מכן פרץ גבריץ' נפלא בין כל הגנת ישראל, אך הרוש עצר אותו והרחיק לקרן.

אריאל הרוש (שי לוי)
אריאל הרוש. שולט ברחבה (שי לוי)
 

בדקה ה-50 השאיר ביברס נאתכו את מאור בוזגלו באחד על אחד מול גיליין השוער האורח. בוזגלו לא השתלט על הכדור והחמיץ ממצב אותו היה חייב לכבוש.

דקה 57 - 0:3 לישראל - גולאסו ענק למאור בוזגלו. קשר מכבי ת"א לקח כדור באיזור מחצית המגרש, עבר 3 שחקנים בצורה נפלאה, ומול השוער בעט לפינה הרחוקה, לקורה ופנימה.

בדקה ה-63 חילוף בנבחרת ישראל. עומרי בן הרוש יצא ובמקומו נכנס רחמים צ'קול מאשדוד.

מאור בוזגלו חוגג עם החברים (שי לוי)
מאור בוזגלו חוגג עם החברים (שי לוי)
 

כרטיס אדום - בדקה ה-68 נכנס ננאד מאטיץ' חזק עם שתי הרגליים קדימה באלרואי כהן וספג את הכרטיס האדום. ישראל חייבת לנצל את המצב ולכבוש כמה שיותר שערים.

בדקה ה-72 חילוף נוסף בנבחרת ישראל. מרעי שסחט את הפנדל הוחלף, מוחמד גאדיר ממכבי חיפה נכנס במקומו. בדקה ה-74 מצב נפלא נוסף לנבחרת, אחרי דאבל פס של בוזגלו ודגני, אך בסופו של דבר הכדור נעצר בידיו של השוער.

דקה 77 - ביברס נאתכו מעלה ל-0:4 - נתאכו נתן כדור עומק מצוין לאלרואי כהן, שהחזיר למרכז הרחבה, שם חיכה נאתכו וכבש מקרוב.

בוזגלו חוגג (יניב גונן)
בוזגלו חוגג (יניב גונן)
 

דקה 86 - המחליף האשדודי רחמים צ'קול קיבל כדור על קו הרוחב, ובעט מזווית קשה מאוד מתחת לגופו של השוער, 0:5 לישראל.

דקה 90 - כרטיס אדום. בלאגן ברחבת האורחים השתיים בעימות בין גדיר לשוער האורח. גיילין קיבל כרטיס צהוב, וחלוצה של מכבי חיפה ספג צהוב שני ואדום.

בדקה ה-93 - אדום נוסף. עימות נוסף בין שחקני שתי הנבחרות. נאתכו ובוזוביץ' רבו ביניהם, ובסיום העימות הורחק בוזוביץ' האורח.

מאור בוזגלו. היכולת המצוינת לא הספיקה (שי לוי)
מאור בוזגלו. היכולת המצוינת לא הספיקה (שי לוי)
 

נבחרת ישראל: אריאל הרוש, אוראל דגני, דין מורי, רמי גרשון, עומרי בן הרוש, ביברס נאתכו, ניר ביטון, דור מלול, מאור בוזגלו, אלרואי כהן וויקטור מרעי.

נבחרת מונטנגרו: ולאדו גיליין, איגור זונייץ', ננאד מאטיץ', דראשקו בוזוביץ', איבן קצ'וייביץ', מרקו דיורוביץ', פטאר גרביץ', מרקו ושוביץ', בוריס בולייאיץ', מיושקו בויוביץ' ואסמיר קאייביץ'.