כמה פעמים ראיתם נבחרת ישראלית מנצחת 0:5 ויורדת מכר הדשא מאוכזבת? 1,500 הצופים באצטדיון "הברפלד" בראשל"צ היו עדים הערב (שלישי) לרגע כזה.

חניכיו של גיא לוזון עשו את שלהם, אך ניצחון של שבדיה בבולגריה (0:1), בתוספת ניצחון אנגלי על ליטא, וניצחון סקוטי על אוסטריה קבעו: ישראל היא הסגנית החמישית בטיבה, ולא תהיה בפלייאוף.

בנבחרת הצעירה יכולים להיות מעודדים מאוד מהיכולת בשני המשחקים האחרונים, אך להיצטער רבות על ה-1:1 הביתי עם קזחסטן, ההפסד הביתי לשבדיה ואפילו על הפסד החוץ במונטנגרו.

מאמן הנבחרת גיא לוזון אמר בתום המשחק: "אני מאמן את השנתון הזה 3 משחקים, זה שנתון מדהים. אני לא אומר את זה בשחצנות אבל יכולתי להרכיב 2 נבחרות מהשנתון הזה שהיו מסיימות מקום ראשון ושני. השנתון הזה צריך לקחת אותנו למונדיאל או ליורו".

"צריך שהכדורגלן הישראלי יתחיל להחשיב את עצמו. התייחסתי רק לעצמנו ולא ליריבות. אמרתי לשחקנים שאם נעשה טוב את שלנו היריב לא חשוב גם שבדיה וגם מונטנגרו. הכדורגל הישראלי הוא כדורגל טוב. אנחנו צריכים להפסיק לחשוב כמו פעם וכמו קבוצה נחותה. צריך לשנות את הגישה ולעשות הכל כדי לנצח. אני מאוכזב מאוד מכך שלא עלינו אבל לא כועס על אף אחד. יותר מזה לא יכלנו לעשות", ניסה המאמן להכניס אמונה וביטחון בכדורגלן הישראלי. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לוזון: אני גאה מאוד בשחקנים

לוזון דיבר גם על שחקי הנבחרת ושפע מחמאות: "אני מאוד גאה בשחקנים שלי. את הדברים שאמרתי להם לפני המשחק הם יישמו בצורה מדהימה. הם שחקנים אינטילגנטיים, מביני עניין ומוכשרים. אמרתי לפני המשחק שאם היינו ממשיכים עוד קצת ביחד אז היינו מגיעים להצלבה ובהצלבה כל אחד היה מקבל מאיתנו בראש".

ישראל - מונטנגרו (שי לוי)
שחקני הנבחרת מאוכזבים ברגע שהבינו שלא עלו (שי לוי)
 

לוזון התייחס גם למאמן אותו החליף: "מוטי איווניר עשה עבודה מצוינת ועשה שבכל יכולתו. עשיתי בכל יכולתי כדי לנצח ולא כדי להחזיר לאלה שדיברו עליי. אתה יודע איזה סגל יש פה? בירם כיאל, אלמוג כהן, גיא אסולין, עומר דמארי, בן סהר ועוד 10 שחקנים ששכחתי את שמם. זו החמצה שאני אפילו לא יכול להסביר אותה במילים. נבנה נבחרת חדשה ונקווה שהשנתון הבא חצי מוכשר מהשנתון הזה ויהיה בסדר".

ביברס נאתכו מאוכזב. &qout;ניסינו וחבל. זה המצב&qout; (שי לוי)
ביברס נאתכו מאוכזב. "ניסינו וחבל. זה המצב" (שי לוי)
 

מאור בוזגלו: "באסה",  נאתכו: "מצטערים כבר מזמן, לא מהיום"
כובש הצמד ביברס נאתכו: “זה לא כיף לסיים קמפיין באי העפלה. חבל, רצינו וקיוווינו. אנחנו מצטערים מזמן ולא רק מהיום. זה המצב. ניסינו וחבל. חבל על איבוד הנקודות מול מונטנגרו, קזחסטן ושבדיה. גם עם מוטי נהנו והצלחנו. חבל שזה לא מספיק. לא משנה מי היתה מגיעה בפלייאוף היינו עוברים אותה ומגיעים ליורו אבל עכשיו זו לא חוכמה לדבר כי אנחנו בחוץ”.

מאור בוזגלו, שהיה מצטיין המשחק יחד עם נאתכו, וכבש צמד פרטי משלו: ”מאכזב מאוד. אבל אני יוצא מעודד מהמשחק הזה. עשינו את שלנו ואמרנו מלכתחילה שהסיכויים לא גבוהים. חוץ מהניצחון לא ניקח כלום. היו הרבה טעויות מול קזחסטן ושבדיה בבית. אני בטוח שהדור הזה יוביל את הנבחרת הבוגרת".

מורי, מלול, בן הרוש וביטון. דור מוכשר (שי לוי)
מורי, מלול, בן הרוש וביטון. דור מוכשר (שי לוי)
 

הקפטן סיפר על הרגע בו הבין שלא עולים: "בדקה 85 שאלתי את גיא מה קורה הוא אמר לי שאנחנו עולים, איך שהסתיים המשחק הבנו שלא עלינו. נתנו את אחד המשחקים הטובים של הנבחרת הצעירה. נהניתי מאוד, אני נהנה בנבחרת הזו ורואים את זה. זה מאכזב מאוד וחוץ מבאסה אין לי מה להגיד. שנה טובה לעם ישראל".