המשחק הראשון מבין שניים בשמינית הגמר בגביע הקפריסאי נערך הערב (רביעי) וכמו במשחקים בליגה המקומית, גם הפעם מספר שחקנים ישראלים לקחו חלק במשחקים.

אנורתוסיס פמגוסטה של רוני לוי, שמוליכה את הטבלה בפער די גדול (שש נקודות הפרש מאפואל ניקוסיה השנייה), לא הצליחה להשיג ניצחון ביתי מול אלקי לרנקה ובמשחק הגומלין היא תנסה לצאת מנצחת.

הקשר משה אוחיון, שלא מקבל דקות רבות ממאמנו רוני לוי בליגה, קיבל הפעם מקום בהרכב הפותח. מנגד, הבלם ניסו קפילוטו והקשר רועי בקל, פתחו בשורות אלקי. בקל בישל את השער הראשון בדקה ה-14, מרגליו של אקס הפועל באר שבע, ברנרדו ואסקונסלוס. אמיל ג'ולה הצליח להשוות את התוצאה בדקה ה-46 וכך גם נגמר המשחק.

א.א.ק. לרנקה של רן בן שמעון גברה 0:1 בביתה על אולימפיאקוס ניקוסיה משער של אלכס דה סילבה בדקה ה-33. השוער גיא חיימוב, שנעדר ממשחק הליגה האחרון של קבוצתו בשל צהובים, פתח הפעם בהרכב.

אומוניה ניקוסיה השיגה מקדמה ענקית לקראת הגומלין כשניצחה בחוץ 0:2 את אתניקוס אקנאס משערים של ג'ובו אלבש ואנדרה אלבש. המגן יובל שפונגין לא שיחק, השוער אוהד לויטה, ששיחק 90 דקות במשחק הליגה האחרון של קבוצתו, זכה למנוחה. 

במשחק נוסף אפואל ניקוסיה ניצחה 0:2 בחוץ את א.א.ל לימסול.