ז’ליקו אוברדוביץ’ בינתיים לא רווה נחת עם פנרבחצ’ה העונה ביורוליג, אבל השועל הסרבי יצא היום (רביעי) לצאת במתקפה חריפה במיוחד נגד ליגת ה-NBA. המאמן הסרבי המעוטר בחר, בין היתר, לכנות את הליגה הטובה ביותר בעולם כ “מאפיה”. 

אוברדוביץ’ התרעם על העובדה שמאמנים מוכשרים מאירופה לא מקבלים צ’אנס בליגה האמריקאית: “אף מאמן אירופאי לא אימן עדיין ב-NBA. למה? בגלל שזו מאפיה, הם לא נותנים למאמנים אירופאים לעבוד. אף אחד לא רוצה לדבר על זה, אבל אני יכול להגיד את זה, כי אני בכלל לא מעוניין”. 

ז'ליקו אוברדוביץ' (שחר גרוס)ז'ליקו אוברדוביץ' (שחר גרוס)

“יש לי המון חברים שמאמנים ב-NBA, אנחנו נמצאים יחד במהלך הקיץ, הם באים לאימונים שלי, אני בקשר איתם. עם כל הכבוד שלי לליגה הזו, באירופה יש מאמנים באותו הרמה כמו ב-NBA”, המשיך הסרבי. 

אוברדוביץ’ שזכה תשע פעמים ביורוליג עם חמש קבוצות שונות הוסיף: “יש הרבה מאמנים מאירופה שיכלו לעבוד ב-NBA. יש מאמנים שגם אימנו באירופה וגם ב-NBA. אך מי הם? בואו נראה: מייק ד’אנטוני הוא אמריקאי שגדל כמאמן באירופה, אבל עבר ל-NBA ואימן שם כי הוא אמריקאי. דייויד בלאט, אותו הדבר. איגור קוקוסקוב, היה שם כמעט במשך 20 שנה, אבל אף אחד מהם הוא לא מאמן אירופאי”.