קבוצות ה-NBA עדיין לא יודעות מתי יחזרו לפעילות בזמן שאזורים נרחבים בארצות הברית עדיין נשמרות הגבלות התנועה בעקבות מגיפת הקורונה. למרות שלו”ז חזרה לאימונים עדיין לא פורסם מטעם הליגה, חלק מהקבוצות כבר מביעות חשש מכך ששחקניהם ייאלצו לעבור בידוד ביתי כפול (תקופה של כמעט חודש) לפני שיוכלו לשוב לפעילות סדירה כזו תתאפשר.

אמש (שישי) צייץ העיתונאי קית’ סמית’ את התוכנית הלא רשמית לחזרה של הליגה שלטענתו כוללת: חזרה של השחקנים לערים בהן הם משחקים עד אמצע יוני, פתיחת מחנות האימון בחלק השני של יוני והגעה לאתר המיועד והמבודד לחידוש המשחקים בתחילת יולי, לפני פתיחת הליגה מחדש באמצע אותו החודש.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הצצה לאימון של אבדיה ודיברתולומאו במנורה

העובדה שפחות מסתדרת עם לוח הזמנים הזה, היא שבערים כמו ניו יורק, בוסטון וטורונטו בקנדה עדיין קיים סגר ואיסור כניסה לבאים מבחוץ, וגם כששעריהן ייפתחו הנכנסים ייאלצו להיכנס לבידוד ביתי של 14 ימים. בשל כך, מועדונים כמו ניקס, ברוקלין, סלטיקס והרפטורס פנו לליגה וביקשו מראשיה לייצר פתרון שיימנע מהשחקנים שלהן, שלא מתגוררים בעיר, להיכנס לבידוד גם בחזרה לאותן ערים, וגם לאחר מכן, עם ההגעה של הקבוצה לאתר המיוחד בו מתכננת הנהלת הליגה לחדש את המשחקים.