אין ספק כי סדרת הדוקו “הריקוד האחרון” המשודרת בנטפליקס (הפקה של ESPN) הציבה את מייקל ג’ורדן במרכז השיח הספורטיבי בעולם – ולא רק בפן המקצועי.

לצד עשרות המיליונים שהרוויח במהלך הקריירה כשחקן בשיקגו בולס, מייקל ג’ורדן מחזיק בהון של לא פחות משני מיליארד דולר והוא גם הבעלים של קבוצת ה-NBA השארלוט הורנטס.

עיקר הונו הגיע מהסכמי החסות של הכדורסלן הגדול ביותר בכל הזמנים לאורך הקריירה וממאות מילוני דולרים שהוא מרוויח מהמותג הלוהט שלו “אייר ג’ורדן” – המותג רושם הכנסות של שלושה מיליארד דולר בכל שנה למרות שמייקל פרש לפני 17 שנים.

אם כבר דיברנו על הונו של ג’ורדן, אי אפשר שלא לדבר על אוסף המכוניות שלו, שאת חלקו גם ניתן לראות בסדרה המדוברת של נטפליקס. הנה רק חלק מהמכוניות שהיו לו בקריירה (יש לציין כי לג’ורדן היה הסכם חסות בעבר עם מותג שברולט):

 1. Ferrari Testarossa
 2. Aston Martin DB7

 3. Cadillac XLR

 4. Mercedes Benz SL55 AMG

 5. Chevrolet Corvette ZR1

 6. Ferrari 599 GTB Fiorano

 7. Toyota Land Cruiser

 8. Porsche 911

 9. Chevrolet Corvette C4

 10. Mercedes Benz 380SL

 11. Ferrari 512 TR

 12. Mercedes CL65 AMG

 13. SUV

 14. Mercedes McLaren SLR 722

עם כל הכבוד לרשימה שלעיל, אין ספק שהרכב הכי יוצא דופן באוסף של מייקל הוא ה-Campagne T-REX. בניגוד לרוב הרשימה, לא מדובר ברכב קלאסי או ברכב יוקרה, אלא ברכב מהדור החדש – וכולנו כבר הבנו עד כמה מייקל ג’ורדן אוהב ריגושים…

Campagne T-REX (צ"מ מתוך יו-טיוב)Campagne T-REX (צ"מ מתוך יו-טיוב)

בדגם הסטנדרטי (קיים גם דגם חשמלי) מדובר ברכב דו מושבי עם שני גלגלים מקדימה וגלגל אחד בלבד מאחור. המנוע מיוצר ע”י BMW הגרמנית כאשר קיבולת מיכל הדלק הוא כמעט 30 ליטרים. הוא מאיץ מ-0 ל-100 קמ”ש בכ-4 שניות בלבד וניתן בחלק מהמדינות אף לרשום אותו כאופנוע.

חשוב לציין כי מחיר הרכב בארה”ב עומד על כ-55 אלף דולרים בלבד – רחוק מאוד ממחיריהם של שאר הרכבים של מייקל, אבל תסכימו שמדובר ברכב שלא רואים כל יום (גם שחקן כמו מייקל לא רואים כל יום...)

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה באזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה!