הופעת כדורסל שכזו, לא רואים כל יום, שבוע, שנה או אפילו עשור ויובל. אחיו הצעיר של שחקן מינסוטה ג’ארט קלבר, ג’יי ג’יי קלבר, הוביל הלילה (אור לרביעי) את הקבוצה של מכללת וויילנד בפטיסט ל-60:124 אדיר על סאות’ווסטרן אדבנטיסט טקסס בליגת המכללות המחוזית, כשקלע לא פחות מ-100 נקודות בהופעה היסטורית.

קלבר קלע במהלך המשחק לא פחות מ-12 שלשות (33 זריקות) ו-20 נקודות נוספות מקו העונשין מ-27 ניסיונות, ב-34/62 מהשדה. לכל אלו הוסיף 9 כדורים חוזרים, אסיסט, 5 חטיפות ושתי חסימות ב-38 דקות בסך הכל. מספרים מטורפים שלא ניתנים לתפיסה, כאשר גם האח הבוגר מה-NBA התקשה להאמין.

המשחק הבודד העלה את ממוצע הנקודות שלו מ-28.1 ל-36.1 והוא כמובן מוביל את רשימת הקלעים, כמו כן הפך לשחקן המכללות השני בלבד בהיסטוריה שקולע סכום נקודות כזה במשחק בודד, האחרון שעשה זאת בליגה המחוזית היה קלרנס פרנסיס ממכללת ריו גראנדה באוהיו שקלע 113 נקודות ב-1954. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מכללות: טקסס טק מפתיעה את לואיוויל 57:70

מאמנו טיי הארלסון סיפר: “תכננו את שני המהלכים הראשונים של המשחק וג’י ג’יי קלע את שלוש או ארבע הזריקות הראשונות שלו, החברים הבינו שהוא לוהט והמשכנו להפנות את הכדורים אליו. הבנו שכל עוד הוא לוקח זריקות טובות ויורה באופן שטוב יותר מהפילוסופיה שלנו, אז יש לו הזדמנות לעשות משהו מיוחד”.

עוד הוסיף: “יש לו כישרון התקפי מיוחד ויכול לקלוע סלים בכל רגע נתון, אני חושב שהשחקנים שלנו עשו עבודה אדירה במסירות אליו למקומות שמהם יוכל לקלוע בקלות. הוא עשה עבודה מצוינת בקריאת ההגנה של היריבה”.