לוס אנג’לס קליפרס גברה הלילה (אור לשישי) בסטייפלס סנטר על פורטלנד 101:107, אבל זאת לא הייתה הסיבה היחידה לחגיגה כאשר מאמן הקבוצה, דוק ריברס, חגג את ניצחונו ה-900 בקריירה ובכך הפך למאמן ה-13 בתולדות ה-NBA להגיע למספר המרשים. המאמן הוותיק, שהחל לאמן  ב-LA ב-2013, אימן קודם לכן בבוסטון במשך 9 שנים וגם זכה איתה באליפות ב-2008, ועוד לפני כן הוא אימן את אורלנדו בין 1999-2003.

הלבנים-אדומים נכנסו לרבע האחרון בפיגור של 8 נקודות, אבל כוכב הקבוצה, קוואי לנארד, הפך את התוצאה ובהמשך סגר את הסיפור עם קליעות עונשין מוצלחות בזמן שהקהל הביתי הריע לו בקריאות ”!MVP !MVP”. קוואי, אשר החמיץ את ההפסד הביתי למילווקי בעקבות רצון הקבוצה לתת מנוחה לברכו, החזיר על כך ובגדול עם הופעה נהדרת של 27 נקודות ו-13 ריבאונדים, ועל הדרך גם עבר את רף ה-3,000 ריבאונדים בקריירה. 

קוואי לאנארד ולו וויליאמס חוגגים (רויטרס)קוואי לאנארד ולו וויליאמס חוגגים (רויטרס)

מהצד שני, בפורטלנד כמובן פחות מרוצים מההפסד, שעבורם הוא כבר השלישי ברציפות, והם ממשיכים להתקשות ללא זאק קולינס הפצוע. לילארד ומקולום הובילו כהרגלם עם 22 נקודות כל אחד אבל נעצרו ברבע האחרון, בו אנפרי סימונס קלע 16 מ-17 הנקודות שלו, אבל זה לא הספיק לטרייל בלייזרס בשביל לצאת מעיר המלאכים עם הניצחון.

דמיאן לילארד זורק (רויטרס)דמיאן לילארד זורק (רויטרס)

לאחר המשחק, דמיאן לילארד הפנה אצבע מאשימה כלפיי השופטים: “נדמה שכל מה שעשינו הלילה היה עבירה. זאת הייתה סיטואציה קשה, הלכתי לצבע כל המשחק והיו לי רק שתי זריקות עונשין. אני מרגיש שההבדלים בכמות העונשין בין הקבוצות היו מרכיב גדול בתוצאת הסיום”.

חסן ווייטסייד הגיב לביקורת במחצית המשחק משאקיל אוניל וצ’ארלס בארקלי בשידור של TNT: “אני מצפה לירידות משאק. לילארד הרג אותו בקרב הראפ ביניהם. אנחנו כנראה לעולם לא נשמע דברים חיוביים ממנו יותר”.

חסן וויטסייד (רויטרס)חסן וויטסייד (רויטרס)

הסנטר גם הגיב על האשמות שהוא מקבל על רמת ההשקעה שלו במשחקים: “אתה לא יכול לרשום ממוצעי דאבל-דאבל בלי להשקיע. אתה לא תוכל לקחת כמות כזאת של ריבאונדים. הייתי שמח לומר להם ללכת ולנסות”.