הסערה בארץ סביב השתתפותה של מכבי תל אביב בליגה המקומית במקרה שעונת היורוליג תחזור עדיין לא נרגעה לגמרי, אבל לפחות לפי בכירים בשלוש קבוצות שונת במפעל, הסיכוי שהצהובים יצטרכו בכלל להתמודד עם הקושי הזה הוא לא גבוה, שכן הסיכויים שהיורוליג תחזור העונה נמוכים.

נשיא באסקוניה חוסה אנטוניו קרחטה טען שיהיה קשה מאוד להחזיר את היורוליג: “זה נראה לי מסובך מאוד. המצב שונה בכל מדינה. לליגה הספרדית יש יותר אפשרויות לחזור כי אפשר לשחק בעיר אחת. כמו שאני מבין את זה ברמה האירופית, עם כל כך הרבה קבוצות בכל כך הרבה ארצות ועם כל כך הרבה מצבים שונים, זה נראה לי מסובך יותר. אני די פסימי לגבי המשך עונת היורוליג”.

בליגה הטורקית העונה כבר בוטלה והג’נרל מנג’ר של אנדולו אפס, אלפר ילמאז, לא אופטימי גם לגבי חזרה בזירה האירופית: “אנשי היורוליג עושים את הכי טוב שלהם כדי שהעונה תמשיך. הם עובדים בשיתוף פעולה עם המועדונים. היורוליג זה מבנה שכולל קבוצות מ-10 מדינות ומשפיע על 16-15 מדינות. צריך התארגנות מאוד רצינית כדי שמ-10 מדינות יהיה אישור טיסות בו זמנית, להגיע למדינה אחת ולהתחיל שם משחקים. יש להם הרבה עבודה כדי שזה יקרה”.

אליעד בהופעה פרטית לסטודמאייר ודני אבדיה

ילמאז, שקבוצתו הובילה בבטחה את היורוליג לקראת הכניסה לפלייאוף לפני שהעונה הופסקה, המשיך: “השחקנים הזרים של רוב הקבוצות צריכים לחזור מארצות הברית. לכן, ההחלטה לפיה תתקבל הכרעה עד ל-24 במאי זה כדי לאפשר להם לחזור ואחרי זה להיכנס לבידוד. נראה שעונת היורוליג לא תחזור למקורות המאמצים העצומים שלהם, אם יהיה סיכוי כלשהו לקבוצות המעורבות הם לא יעשו את הטורניר הזה”.

הג’נרל מנג’ר של חימקי מוסקבה, פאבל אסטחוב, התייחס גם הוא לאפשרות שהיורוליג תחזור והיה מעט יותר אופטימי: “כולנו מתגעגעים לכדורסל, ואם כל הסטנדרטים הסניטריים והאפידימולוגיים יכובדו במקום בו היורוליג תבחר, נרצה לסיים את העונה. אנחנו בקשר מתמיד עם היורוליג, שבוחנת התפתחויות בכל מועדון. כל השחקנים שלנו בבידוד עצמי ומי שיכול מתאמן בבית”. 

גם ברוסיה כמו בישראל יש בעיה עם זרים שעזבו את הארץ ואסטחוב התייחס גם לכך: “אם העונה תחזור, כל השחקנים יחזרו. איך זה יקרה זה עדיין לא ברור, כי הכניסה של זרים לרוסיה הופסקה ללא הגבלת זמן. לשחקנים אמריקאים יהיה קשה לעזוב את ארה”ב. יכול להיות קשה לסיים את העונה, אף אחד לא יכול לחזות מה יהיה. כל המצב הזה הוא מאוד מסובך”.