בעקבות התקרית החמורה במסגרת נפגעו השופט הידוע לואיג’י למוניקה ושני עוזריו דאמיר יאבור ואמין מוגלקוץ’ לאחר המשחק ששפטו בין פנאתינייקוס לברצלונה באולם האואקה, היורוליג יצא בהודעת גינוי קשה היום (ראשון) ומסר את מסקנותיו מהאירוע.

כזכור, על פי הדיווחים, השופט שנסע במונית, הותקף על ידי חבורת אופנוענים במרחק של כ-5 קילומטרים מהאולם וכעת המשטרה היוונית חוקרת את האירוע במסגרתו התוקפים שברו את שמשת המונית ולמוניקה נפצע משברי הזכוכית שהתפזרו ברכב. לאחר שהתוקפים עזבו את זירת האירוע, האיטלקי הועבר לטיפול בבית חולים בעיר, לאחר מכן לווה על ידי המשטרה בחזרה למלון בו שהה.

"לאחר המשחק, שני אנשים ביצעו תקיפה קרימינלית ופחדנית, ניפצו שמשה של מונית, למרבה המזל השופטים והנהג בסדר. אחרי ההתקפה, היורוליג יצר קשר עם המשטרה המקומית שהבטיחה טיפול מיטבי בשופטים עד עזיבתם את יוון. היורוליג וכל הקבוצות מגנות את הפעולות האלימות מכל צורה וימשיכו להביע אפס סובלנות אליהן. תומכים במשטרה ובחקירתה למצוא את התוקפים, שני המעורבים צריכים להיענש וכמובן שיורחקו לצמיתות מכל משחק כדורסל ולא תהיה שום הקלה. השופטים יזכו לתמיכה מלאה בכל צעד שיידרש”.

עוד הוסיפו ביורוליג: “היורוליג מצפה לשיתוך פעולה מהקבוצות המקומיות והרשויות למנוע אירועים כאלו בעתיד. בכל 20 שנות המפעל לא הייתה תקיפה דומה לזו ביורוליג ואירוע דומה בשטח יוון בעתיד, שיסכן בריאות של שחקנים, אוהדים או שופטים ולא יהיה מובטח, יביא לכך שמשחקים מיוון יועתקו למקומות אחרים כולל טורנירים בינ”ל שאמורים להתקיים במדינה”.