על רקע תחלואת הקורונה שהולכת וגואה ברחבי העולם, ביורוליג החלו לבחון פרוטוקלים להתמודדות עם כניסת אוהדים למגרשים בעונה הבאה, מהרגע בו יתאפשר המצב כמובן. מועדוני היורוליג והיורוקאפ, שמגיעים מ-15 מדינות שונות בחנו במיוחד אספקטים שונים במטרה להחזיר את אמון הציבור בהגעה לאירועים, כמו גם לדאוג שהשהייה תהיה נוחה עד כמה שאפשר לאור המצב המתפתח ביבשת, כפי שנכתב בהודעת הארגון. 

המועדונים והליגה המליצו בין היתר על האמצעים הבאים: כניסה לאולמות על פי לוח זמנים, פיזור נקודות כניסה להיכלים, כמו גם דרכי גישה פיזיות. בדיקות וניהול סירקולציה – לדאוג לבדיקת חום בכל נקודות הכניסה, ולנהל את הפיזור בטבעות הפנימיות והחיצוניות כך שיישמר ריחוק חברתי למשך כל האירוע. 

יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)

מבחינת פרוטוקולים סניטרים, הוצע להגביר את הניקיון הכללי, להכניס נהלי ניקיון ולספק ציוד מונע לעובדים ולקהל האוהדים בימי משחק. כמו כן, הוצעה הושבה גמישה על פי ריחוק חברתי, על מנת ליצור אפשרויות ישיבה במגוון דרכים תוך כדי שמירה על מרחק המתבקש כדי שיאפשרו לאוהדים ליהנות מהמשחק עד כמה שאפשר.

צעד נוסף עליו המליצו בארגון הוא טכנולוגיה נטולת ידיים – אימוץ אמצעים שימנעו בעצם שימוש בנייר בין שבכרטיסים לבין שבשימוש בכסף מזומן במטרה למנוע תורים ונקודות מגע. בארגון דובר גם על נושא השקיפות ותקשורת מתמשכת כשהמטרה היא לדאוג שהאוהדים יהיו מעודכנים בכל הנוגע לאמצעים שננקטים בכדי לשמור על נוחיותם וביטחונם ברגע שתתאפשר חזרתם למגרשים.

כמו כן, בארגון מעודדים את מעורבות האוהדים באשר לרעיונות נוספים כמו גם מתן ביקורת בנושאים שהועלו. ביורוליג כאמור כבר עובדים על העונה הבאה ועל המוקד התרחישים השונים בנוגע לפתיחת העונה כשעדין רב הנסתר על הגלוי.

הפועל י-ם פירקה 79:104 את נס ציונה