הסערה ביוון סביב משחק הגביע בין אולימפיאקוס לפנאתינייקוס עוד לא נרגעה וכעת, סערה חדשה ביבשת. הפעם מכיוון הליגה הספרדית. זאת, לאחר שאמש (ראשון) ברצלונה זכתה בגביע הספרדי עם ניצחון 93:94 על ריאל מדריד בקלאסיקו הגדול. המשחק הוכרע עם הבאזר כאשר סל הניצחון אשר נפסק היה לאחר חסימה על אנטה טומיץ’, שלאחר אין ספור הילוכים חוזרים, הוחלט כי אינה חוקית בהחלטה שנויה במחלוקת בלשון המעטה.

אולם, השופטים סברו כי מדובר בחסימה שאינה חוקית והעניקו על כך סל ניצחון לבארסה, שחגגה את הזכייה בגביע. בעקבות ההפסד והאירועים בשנייה האחרונה של המשחק, הדיווחים בספרד הם כי ריאל מדריד מערערת על תוצאת הסיום ודורשת כי הגביע יועבר אליה. אם זה לא יקרה, האיום אשר נזרק בתקשורת הוא פרישה מהליגה הספרדית. אחד ממנהליה צוטט לאחר המשחק כשאמר: “משהו כאן מסריח. כל מי שרואה את הסל הזה מבין. ריח הסירחון חזק מאוד”. 

שחקני ריאל מדריד לא האמינו ולמתרחש כאשר פיליפה רייס תועד במצלמות בחדרי ההלבשה כמי שאומר: “שודדים אותנו כבר שנה שנייה”, בעוד רודי פרננדס צרח: “מה שקרה כאן זו בושה גדולה”. לפי “אס”, הנהלת הקבוצה תתייעץ עם שותפיה העסקיים ותקבל החלטה האם לפרוש מהליגה הספרדית בעקבות אירועי הגמר. 

המשחק כולו לווה בהחלטות שיפוט מוזרות מאוד, אך לגבי הסל של טומיץ’ הביקורת הגדולה ביותר, שכן השופטים יכלו ואף נעזרו במצלמות הטלוויזיה כדי לקבל החלטה ואף על פי שצפו במהלך הזה מספר רב של פעמים, נראה כי קיבלו את ההחלטה הלא נכונה. מאמן ריאל, פאבלו לאסו אמר על כך: “זו לא חסימה לא חוקית. השופטים קיבלו פה החלטה לא נכונה. הגביע צריך להיות שלנו”.