כמו בכל שנה, המגזין “פורבס” פרסם הערב (שלישי) את טבלת שווי הקבוצות של ה-NBA ובאופן גמור מהפן המקצועי, מי שממשיכה לשמור על מקומה בטופ, בפעם החמישי ברציפות, היא ניו יורק ניקס. הקבוצה מהתפוח הגדול מקדימה במעט את לוס אנג’לס לייקרס וגולדן סטייט ווריירס, שיחדיו נמצאות ברמה אחרת משאר קבוצות הליגה הטובה בעולם, לפחות בכל מה שנוגע להכנסות.

הניקס, המועדון בו מחזיק דייויד בלאט בתפקיד ייעוץ מקצועי למי ששכח, הוא פרנצ’ייס ששווה נכון לפרסום הדירוג לא פחות 4.6 מיליארד דולר,​​​​​ בעוד הלייקרס (4.4 מיליארד) וגולדן סטייט (4.3 מיליארד) הצטרפו אליה במועדון קבוצות הליגה הטובה בעולם שחצו את רף 4 מיליארד הדולרים. אגב, שלושת המועדונים ניצבים גם בחמישייה הפותחת בדירוג מועדוני הספורט מכל הענפים בארה”ב, כשאת הרשימה מובילה הדאלאס קאובויז מהפוטבול (5.5 מיליארד) והניו יורק יאנקיז מהבייסבול עם שווי זהה לזה של הניקס. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אמארה: רואה את אבדיה נבחר טופ-5 בדראפט

בהמשך הרשימה ניצבות שיקגו (3.2 מיליארד) בוסטון (3.1 מיליארד) והקליפרס (2.6 מיליארד), בעוד מי שסוגרת את הרשימה היא ממפיס עם שווי של 1.3 מיליארד. אגב, מדובר בפעם הראשונה בהיסטוריה של הליגה בה ממוצע השווי של כל הקבוצות חצה את רף שני מיליארד הדולר (2.1). בנוסף, מאז שנת 2011 אף קבוצה בליגה לא ירדה משווי של מיליארד דולר.