הכרטיס ליפן בהישג יד. הספורטאית האולימפית המובילה בישראל, לינוי אשרם, תתחרה החל מהיום (שני) באליפות העולם בהתעמלות אמנותית, בה היא תוכל לקבוע את הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. סגנית אלופת העולם תנסה שוב להגיע אל הפודיום ולמצב את עצמה בתור אחת מהמתעמלות הטובות ביותר על הגלובוס, באחד מהרגעים החשובים בהיסטוריה של הענף הישראלי אי פעם.

בתחרות העולמית, שתערך הפעם בבאקו שבאזרבייג’אן, אשרם תצטרך לסיים בין 16 המתעמלות הראשונות בקרב רב על מנת להבטיח את מקומה במשחקים האולימפיים. עבורה זו לא אמורה להיות משימה קשה במיוחד, שכן ב-2017 היא סיימה במקום השלישי וזכתה במדליית הארד העולמית וב-2018 היא סיימה במקום השני הכללי וזכתה במדליית הכסף.

מי שתנסה להצטרף אליה לתחרות האולימפית היא ניקול זליקמן, שזכתה במדליית הארד באליפות אירופה בתרגיל החישוק בבאקו השנה ולאחרונה מציגה יכולת לא רעה. אלא שהפעם היא תצטרך לספק תצוגה מרשימה מאוד כדי להתברג בין 16 הטובות ביותר. כל מדינה יכולה לשלוח עד שתי נציגות למשחקים האולימפיים וזוהי המטרה גם של הענף הישראלי, שהפך למעצמה בתחום בשנים האחרונות. אגב, אם זליקמן תסיים בין 12 הראשונות היא תשיג לא רק את הקריטריון הבינלאומי אלא גם את הקריטריון הישראלי, וכך תהיה בוודאות בטוקיו בשנה הבאה.

ניקול זליקמן ולינוי אשרם (איגוד ההתעמלות)ניקול זליקמן ולינוי אשרם (איגוד ההתעמלות)

בנוסף אליהן, ישתתפו בתחרות עוד שתי נציגות ישראליות, יוליאנה טלגין וניקול וורונקוב, כאשר כל אחת מהן תבצע תרגיל אחד בלבד - אחת מהן תתחרה בתרגיל האלות והאחרת תתחרה בסרט, על מנת שיוכלו בעיקר לצבור ניסיון במעמדים מהסוג הזה. בתחילה חשבו באיגוד ההתעמלות לשלוח רק שלוש מתעמלות, אך בגלל שמדובר למעשה בארבע המתעמלות החזקות ביותר בישראל הוחלט לשלוח את כולן לבאקו. נבחרת ההתעמלות האמנותית, אגב, שואפת לסיים בין שמונה הנבחרות הטובות ביותר, אבל הסיכויים לכך לא גבוהים.

אשרם וזליקמן יפתחו את ההופעות שלהן מחר, כאשר כל אחת מהן תבצע רק תרגיל אחד ביומה הראשון של התחרות. החל מ-18:30 שתיהן יתחרו בתרגיל הכדור. מחרתיים (שלישי) ב-11:55 שתיהן יופיעו גם עם תרגיל החישוק, כאשר לאחר מכן, החל מהשעה 19:30 יתקיימו הגמרים בשני תרגילים הללו.

ביום רביעי ב-13:15 שתיהן יתחרו במוקדמות תרגיל הסרט. ביום חמישי בשעה 14:40 הן יופיעו גם במוקדמות תרגיל האלות, כאשר בחמישי ב-19:3שלושת הציונים הטובים ביותר מהתרגילים שעשו במוקדמות יחוברו לציון אחד כללי שיקבע מי מהן תעלה לגמר הקרב רב. גמר הקרב רב ייפתח ב-20 בספטמבר, יום שישי, בשעה 14:30 ויסתיים בשעות הערב, כאשר כל מתעמלת תעלה לבצע ארבעה תרגילים אחד אחרי השני ביום אחד - והתוצאות בקרב רב הן החשובות ביותר, שכן זו תהיה התחרות האולימפית בטוקיו 2020.

לינוי אשרם והמאמנת שלה איילת זוסמן, שינו מעט את התרגילים שלה לקראת התחרות הזו ואשרם תנסה ללכת על כל הקופה גם הפעם, כלומר לזכות במדליה נוספת בקרב רב. האם סגנית אלופת העולם והכוכבת של ישראל שוב תציג הופעה בלתי נשכחת בבמה העולמית? עבורה זה יהיה המבחן הגדול ביותר בקריירה הספורטיבית שלה עד כה.